Bērni, Bērnība

ASV bērni miruši pēc homeopātisko preparātu lietošanas. Situāciju komentē Latvijas homeopāte

Foto - Shutterstock.com

Ārzemju plašsaziņas līdzekļos parādījusies informācija par bērnu nāvi pēc homeopātisko līdzekļu lietošanas. Samaņas zudums, krampji, murgi, elpas apstāšanās – un tas viss pēc homeopātiskiem preparātiem, kuros izmantoti indīgi augi, lai it kā noņemtu sāpes, mazajiem zobiņus dzenot. Tostarp preparāta izgatavotāji gan turpina apgalvot, ka viņu tabletītes ir nekaitīgas.

„Manai meitai uznāca lēkme, viņa zaudēja samaņu un pārstāja elpot pusstundu pēc tam, kad es viņai biju iedevusi Hyland’s Teething tabletes. Pēc mākslīgās elpināšanas no mutes mutē viņa atguva elpu, un mēs aizsteidzāmies uz slimnīcu,” tā klāsta viena no daudzajām mātēm, ko skārusi homeopātiskā preparāta lietošanas bēdīgā pieredze, preparāta, kas šķietami domāts atvieglināt bērniem sāpes, kad viņiem spraucas ārā zobiņi. Tā sastāvā ietilpst kalcija fosfāts, kafijas graudi, kumelītes un beladonna desmitkārtīgā atšķaidījumā.

Tostarp visi aprakstītie simptomi raksturīgi tieši, saindējoties ar beladonnu. Beladonna – indīgs augs, kas spējīgs paralizēt elpošanas sistēmu, – tā šī auga īpašības aprakstījuši jau senās Grieķijas ārsti. Auglis – indīga, violetmelna, spīdīga, sulīga zaļā kausā ietverta daudzsēklu oga, – mēs varam izlasīt mūsu pašu mājās izdotajās ārstniecības augu sagatavošanas un lietošanas pamācībgrāmatās.

Citās reizēs nesekoja vēl tik pieņemams iznākums. Izmantodami ASV pieņemto Likumu par informācijas brīvību, žurnālisti piekļuva atskaitēm par šī preparāta lietošanu. Tās vēstīja, ka bērniem pēc šīm tabletēm atkārtojās lēkmes, viņus vajāja murgi. Visbeidzot arī par to, ka bērni kļuva zili un nomira. Desmit gadu laikā Pārtikas produktu un medikamentu kvalitātes sanitārās uzraudzības padome (FDA) saņēma savus četrus simtus ziņojumu par to, ka pēc tablešu pieņemšanas vai šī paša ražotāja gēla smaganām ar analogu sastāvu lietošanas bērnus piemeklēja lēkmes un krampji, viņi zaudēja samaņu, smaka nost, mocījās ar cietu vēderu un gaužām sliktas dūšas dēļ. Astoņi mazuļi tādējādi aizgāja bojā, vēl divos gadījumos bērnu nāve un tās saistība ar beladonnu palika zem jautājuma zīmes.

Hyland’s – jau vairāk kā gadsimtu pastāvoša kompānija. Tās pārstāvji ir nepiekāpīgi un uzstāj, ka viņu produkcija ir nekaitīga. „Tas nenozīmē, ka bērniem nepiemīt lielāks jutīgums pret preparāta komponentiem,” apgalvo kompānijas preses sekretāre Merija Bornemane. „Bērni jau vispār ļoti jutīgi un tam ir jāseko līdzi, bet tas nenozīmē, ka ar visu produkciju kaut kas nav kārtībā.”

„Šis gadījums ilustrē negodprātīgu ražotāju pašaizsargāšanās problēmu,” uzskata Krievijas Zinātņu akadēmijas Viltus zinātnes apkarošanas komisijas loceklis bioloģisko zinātņu kandidāts Aleksandrs Pančins. „Ja homeopātiskie preparāti izietu tādu pašu pārbaudi kā parastie, ražošanas tehnoloģijas bīstamie pārkāpumi tiktu atklāti. Protams, preparāts – māneklītis nevar it kā nodarīt ļaunu, bet kurš tomēr pārbaudījis šo līdzekļu sastāvu? Diemžēl, neviens.”

Neskatoties uz kompānijas līdzstrādnieku apgalvoto, ne mazums ārstu ir pārliecināti, ka nav šaubu par tablešu kaitīgumu. Kāds amerikāņu terapeits jau nosūtījis kompānijai vēstuli, kurā pastāstīja par piecu mēnešu vecu meitenīti, kura pārstāja reaģēt uz ārējās pasaules kairinājumiem 45 minūtes pēc tablešu pieņemšanas.

„Esmu pārliecināts, ka tā nebija alerģiskā reakcija,” viņš rakstīja. „Es vēlētos, lai jūs saistītos ar FDA, uzsāktu izmeklēšanu un aizvāktu šo bīstamo preparātu no aptiekām.”

17 Komentāri

  1. Tabletes var “pieņemt” ļoti vienkārši – kaut vai pēc draņķīga tulkojuma no krievu valodas “priņimatj ļekarstvo”. Šajā vietnē parasti ir krimināli spilgtas tulkošanas “pērles”.

 1. Vai tad Pharma Industrie mafijai sak samazinaties pelna,ka jakeras pie sadiem primitivajiem apmelojumiem ? Protams,ka pastav ari iespeja ka homeopatijas tablesu razotajs ir pagrides kriminalikis ,vai pat Pharma Industrie mafijas loceklis.

 2. Hei, lasītāji! Pamanījāt problēmas īsto cēloni?
  „Kāds deva padomu mums paņemt šīs tabletes, un mēs nolēmām pamēģināt,” viņa [māte] atceras. Pēc tablešu lietošanas mazulim sāka raustīties rokas, bet māte vēl to nesaistīja ar preparātu. Taču raustīšanās aizvien pastiprinājās, un [..] Ģimene vērsās pie ārsta, [..]”
  „Mans dēls iedzēra trīs Hyland’s Teething tabletes,” savulaik paziņoja vēl kāda māte pēc tam, kad šis preparāts bija izsaucis viņas dēlam lēkmes. „Esmu šokā par to popularitāti un tajā pašā laikā uz etiķetēm iztrūkstošo brīdinājumu. Ja viņi grasās arī turpmāk pārdot šīs tabletes, tad viņiem noteikti vajadzētu brīdināt vecākus par blakusefektiem! Izdariet kaut ko!”
  Te nav vainojami homeopātisko zāļu ražotāji, bet vecāku totālais stulbums! Nu riktīgi āmuri bez smadzenēm! Vieni vispirms sagrūž zīdainītim (!) tabletes (zobu šķilšanās ir dabisks process, nevis slimība!), bet ārstu meklē tikai pēc tam. Un otra māte arī tupa! Viņai kāds pavēlēja pirkt tās zāles? Ar varu stūma aptiekā? Tie amerikāņi vienkārši ir degradējušies, bez sajēgas rīdami visus farmācijas biznesa produktus. Un tad vaino visus citus, tikai ne paši sevi.

 3. Rakstā nav runa par homeopātiju. Homeopātiskos līdzekļos aktīvā viela ir tik ārkārtīgi lielā mērā atšķaidīta, ka, ja gadījumā tā būtu zilskābe, no zinātniski pamatotās medicīnas viedokļa to varētu lietot droši, par kaitējumu veselībai neuztraucoties.

 4. Propagandas raksts homeopātijas kā spēcīgākā farmācijas industrijas konkurenta iznīcināšanai. Meli spiežas ārā no katra vārda.

 5. cik dzirdēju,tad Krievijā ar šo gadu ir aizliegta homeopātijas lietošana slimību ārstēšanā,jo pa šiem gadiem nav neviena gadījuma,ka ar homeopātijas palīdzību būtu izārstēts kaut viens slimnieks,tas vis ir pufels

 6. kas tad tās homeopātu zāles pārbauda? ja jau neeksistē klīniskie pētijumi, tad par kādām pārbaudēm ir runa? Protams placebo efekts arī ir ārstniecības metode, kas mēdz palīdzēt. bet nu tad tā ir par dārgu.

 7. nodzīvoju ASV 12 gadus. Farmacijas industrijai jebkuri līdzekļi labi, lai iznīcinātu visus kas traucē tiem raust pasakainu peļņu uz cilvēku nelaimju rēķina. Gāju pie ārsta, viņs brīnās kā jūs tikai asinsspiediena zāles lietojat? Lielākā daļa ASV lieto ārstu parakstītas zāles kaudzēm. Ja paliek slikti no tām, izraksta vēl kādas. Manus draugus pumpēja ar zālēm, kamēr nieres bija beigta, tad varēja vēl nopelnīt ka regulāri bija jāattira nieres. Kā jūs domājat kāpēc zāles Latvijā ir tik dārgas? Tādēļ ka ar kukuļosanu izspieda lētās zāles un nu maksājiet. Amerikā homeopātija tiek antireklamēta lai tiktu no tās vaļā. ārstiem tur maksā 10000 $ gadā lai izraksta vairāk arvien dārgākās zāles. Latvijā jau līdzīgi, tikai viņi dakteriem tik daudz par to nemaksā. Tā ka domājie pa$i kam tas ir izdevīgi. Skatos to daktera Apiņa raidijumu, sēž dakteri un spriedelē. Viens tāds pajauns kardiologs saka ka pusei Latvijas vajag lietot pretholesterola zāleS ? Prātiņ nāc mājās!!! kas par to ka tas ir ļoti indīgas un nobeidz aknas . Ar homeopātiju aknas un nieres nenobeigsiet.Medicīna ir miljardu biznes un veseli cilvēki viņiem nav vajadzīgi, jo no tiem nenopelnīsi.

 8. To ka homeopātija izmanto indigos augus ,ko neizmanto farmaceitiskās ražotnes tas ira fakts,bet ka tiek veiktas kontroles attiecīgajās iestādes ka tāda produkcija nonāk tirdzniecība? Vai tad tiešām laboratorijas pieļauj tādu zāļu izplatīšanu, vai nu tur strādā galīgi muļķi?

 9. Tipisks homeopāta domugājiens – ja kādam paliek slikti no zālēm, tad jāmeklē kādi citi cēloņi. Ja no zālēm paliek labāk, tad, nekādu šaubu, tas pateicoties mūsu brīnumlīdzeklim.

Pievienot komentāru