Netradicionāli, Padomi

Laime pilnībā. Simorons, transfērings un citas ietekmīgas psihotehnikas vēlamā iegūšanai “vēl šajā dzīvē”

1. Apcerīgā vizualizācija

1no12
Foto - Fotolia

Autors – Kārlis Franks

Mūsdienu sabiedrībā ļoti populāra nodarbošanās ir masveida aicināšana cilvēkus gūt teju vai garantētu laimi, panākumus un bagātību, izpildot noteiktu klāstu reliģiskajiem rituāliem pielīdzināmu darbību. Šo ideju autori un propagandētāji uzskata, ka ikviens spēj īstenot savus slepenos sapņus, ja vien spēj sevi piespiest iegrimt dziļā ticībā tam, ko stāsta dažādu tā dēvēto psihotehniku piedāvātāji. Un šādu tehniku patiešām ir gana. Lūk, dažas izplatītākās no tām.

Apcerīgās vizualizācijas izveidotājs ir Volless Votls un viņa uzticamākie līdzgaitnieki un sekotāji Šakti Gavaina un Nevils Drerijs, kuri visi ir atbilstošas ievirzes grāmatu autori. Galvenais “mācību līdzeklis” ir Vollesa Votla “Māksla kļūt bagātam”.

ir paņēmiens, kas piešķir iespēju sasniegt vēlamo, pateicoties domas spēkam. Proti, ja cilvēks uzstājīgi domās tikai par to, ka viņam viss ir kārtībā, tad viņam viss arī būs kārtībā. Ja otrādi – tad arī rezultāts būs otrāds. Tostarp apcerīgā vizualizācija vērsta konkrēti pašam uz sevi – neviens ar šīs tehnikas palīdzību nespēs piespiest kādu citu cilvēku kaut ko darīt vai nedarīt. Apcerīgās vizualizācijas pamata uzdevums ir psiholoģisko šķēršļu novēršana ceļā uz izraudzīto mērķi.

Šīs psihotehnikas sekotāju jeb lietotāju daudzums nekur nav deklarēts un to esot grūti apjaust pat aptuveni. Taču katrā ziņā pilnībā nelietota tā noteikti nav, jo autoru grāmatām izpirktas itin solīdas tirāžas un tās tulkotas daudzās pasaules valodās. Zināms, ka apcerīgo vizualizāciju kā psihotehniku piekopuši (iespējams, vēl joprojām to piekopj) daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, piemēram – Opra Vinfrija, Taigers Vudss, Arnolds Švarcenegers, Drū Berimora, Bils Geitss un citi.

 1. Apcerīgā vizualizācija
 2. Silvas metode
 3. Transērfings
 4. Simorons
 5. "Noslēpums"
 6. Kanālings jeb čenelings
 7. Neirolingvistiskā programmēšana
 8. "Izdziedē sevi pats"
 9. Dona Huana mācība
 10. Holotropiskā elpošana
 11. Geštaltterapija
 12. Eriksona hipnoze

3 Komentāri

Pievienot komentāru