Acis, Ārstēšana

Kā izārstēt miežgraudu?

Foto - Shutterstock

Lasītājs jautā: “Gandrīz katru gadu man acī iemetas miežgrauds. Vienu gadu tas pat bija krusasgrauds. Tā arī neesmu sapratusi, kā tas jāārstē. Esmu lasījusi, ka jāmasē ar siltu olu, jāiespļauj acī, bet tās laikam ir nepārbaudītas tautas metodes. Lietoju arī farmaceitu izgatavotu ziedi, tomēr nelīdzēja. Kā miežgrauds jāārstē, un kā to darīt efektīvāk?”

“Miežgrauds visbiežāk rodas cilvēkiem ar pazeminātām organisma aizsargspējām, kā arī anēmijas, cukura diabēta, blefarīta (plakstiņu iekaisuma), novājēšanas gadījumos,” atbild farmaceite Ludmila Makovejenko. “Miežgrauds var veidoties arī laika apstākļu ietekmē – visbiežāk tiem, kuriem organismā jau ir infekcijas perēklis.

Miežgraudu un krusasgraudu rašanās iemesli var būt dažādi. Jānovēro, cik bieži tas notiek – reizi gadā vai biežāk. Varbūt ir imūnsistēmas vai vielmaiņas problēmas. Svarīgi zināt, cik gadu ir pacientei. Pusaudža gados tas var būt saistīts ar hormonālās sistēmas pārmaiņām un tāpēc rasties dažādi iekaisumi. Ja izveidojies miežgrauds, jāievēro higiēna, regulāri jāmazgā rokas, lai acī neiekļūtu infekcija. Aci nedrīkst kasīt vai berzēt, jo iekaisums progresēs.

Diagnozi var noteikt ārsts, pēc tam izrakstot pretiekaisuma, antibakteriālos acu pilienus vai ziedes. Smagākos gadījumos jādzer antibiotikas. Ja miežgraudi atkārtojas regulāri, vēlams mājas aptieciņā glabāt ārsta ieteikto līdzekli. Jo ātrāk to sāk lietot, jo īsāks ir ārstēšanās laiks.

Lai gan tautas metodes nav pierādītas, dažkārt tās ir palīdzējušas tikt vaļā no miežgraudiem. Tām var būt placebo efekts, vai arī pēc kāda laika miežgrauds pārgājis pats no sevis. Tomēr neiesaku aizrauties ar pašārstēšanos, jo miežgrauds var iekapsulēties, un tad, visticamāk, līdzēs tikai operatīva ārstēšana.

Rekomendēju nodot asinsanalīzes un doties pie acu ārsta. To var izdarīt bez ģimenes ārsta nosūtījuma.”

 

logo-36

 

Pievienot komentāru