Ēšana, Uzturs

Kā visveselīgāk pagatavot treknās zivis?

Foto - Shutterstock

Uztura speciālisti vienmēr uzsver, ka vajag ēst treknas zivis, bet nevar zināt, kuras tieši – siļķes, lašus vai citas – un vai tvaicētas, vārītas, ceptas vai citādi pagatavotas. Artūrs A. Jelgavā

Uztura speciāliste Eva Kataja iesaka treknās zivis lietot uzturā vismaz divas reizes nedēļā, lai apgādātu organismu ar nepieciešamajām omega-3 taukskābēm. – Visvairāk šo taukskābju ir skumbrijās, ezera forelēs un siļķēs, arī tunčos, lašos, sardīnēs, anšovos, ātēs, haizivīs un citās zivīs. Uzturā vajadzētu iekļaut skumbriju, siļķi, lasi vai sardīnes, jo tās ir plaši pieejamas Latvijā un satur daudz omega-3 taukskābju, – skaidro Eva Kataja.

Runājot par pagatavošanas metodēm, vislabākais veids ir tvaicēšana, vārīšana vai cepšana cepeškrāsnī līdz +200 °C. Augstā temperatūrā nepiesātinātās taukskābes nav pārāk stabilas, tāpēc cepšana uz pannas un fritēšana nav piemērotākā gatavošanas metode.

– Arī konservētas zivis nevajadzētu lietot kā vienīgo omega-3 taukskābju avotu, jo tajās ir daudz mazāk nepiesātināto taukskābju. Savukārt svaigu lasi un foreli var likt uz maizītēm, garšai pievienojot nedaudz sāls un piparu, – iesaka speciāliste.

Pievienot komentāru