Bērni, Grūtniecība un dzemdības

Pušķis no 12 gadus jaunas mammas. Raidījums par un pret abortu

Kadrs no video
Varbūt noder

Profesionāļu viedokļi un skaudra sieviešu pieredze sarunu raidījumā “Sieviete. Personīgi”, 9. martā plkst. 22:00, kanālā 360TV.

Ziņa par grūtniecību sievietei diemžēl ne vienmēr saistās tikai ar pozitīvām emocijām. Dzīve mēdz nolikt visdažādāko izvēļu priekšā un doma par grūtniecības saglabāšanu vai pārtraukšanu ir viens no skaudrākajiem lēmumiem, kas visbiežāk nodots tikai un vienīgi sievietes rokās.

Apstākļi, kas liek nostāties tik radikālas izvēles priekšā var būt dažādi un ne vienmēr svešu acīm saprotami. Vai sievietes un jaunas meitenes, kuras izlemj spert šo soli, ir “slepkavas” un vai 15 gadu vecumā meitenēm vajadzētu kļūt par mātēm? Neapšaubāmas un vienas pareizas atbildes nav!

VIDEO: Lāsma Līdaka, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģe stāsta par to, kas ir noteicošie faktori veiksmīgai un vieglai grūtniecībai.

Viedoklī un savā profesionālajā pieredzē par sieviešu izvēli pārtraukt grūtniecību dalīsies ginekoloģe, kura ir pārliecināta, ka abortu aizliegums ir sievietes tiesību pārkāpums, kas palielinātu nelegālo abortu skaitu.

Savukārt seksologs Artūrs Šulcs aicinās cilvēkus būt tolerantiem un cienīt sievietes izvēli, bet tā vietā lai nosodītu un nicinātu, sniegt emocionālu atbalstu sievietēm, kurām ir bijis aborts.

VIDEO: Par prezervatīvu nozīmi mūsdienās

2 Komentāri

  1. jaunā ginekoloģe nerunā par abortu komplikācijām, par bīstamību, par milzīgo kaitējumu sievietes veselībai principā neko. Jaunai meitenei un jebkurai sievietei aborts ir katastrofa, tas ir ārkārtīgi vardarbīgs iebrukums dabiskos procesos. Ir svarīgi, lai gan sievietes, gan vīrieši to nopietni izprastu. Papardes zieds jaunām meitenēm jau no mazām dienām māca kā gandrīz profesionāli lietojami prezervatīvi, bet neko nemāca par laulību, pilnīgi neko par ģimeniskām vērtībām, pilnīgi neko par ģimenes plānošanu kā tādu – NEKO.

    1. Ģimeniskās vērtības ir jāmāca ģimenei.ĢIMENEI!!! Beidziet uuUnzgrūst savu atbildību citiem! Un labi,ka svešs cilv. vismaz iemāca kā ar prezervatīvu apieties.Tās meitenes meklē mīlestību un sapratni,ko nesaņem ģimenē.Ir jāmāca JŪS, vecākus, kā mīlēt un rūpēties par saviem bērniem,pirms laižat tos pasaulē. Ir sāpīgi redzēt,kā sievietes no„smagām” ģimenēm audzina savus bērnus,tāpat,kā pašas tikušas audzinātas.Jo viss tas iet uz apli.Un ko darīt tām meitenēm,kuras tiek izvarotas?Es neņemos nosodīt,ja meitene nespēj paturēt bērniņu,lai cik viņš nebūtu pie vainas.

Pievienot komentāru