Ārstēšana, Citas slimības

Kāpēc mugura tirpst?

Foto-Fotolia

“Jau aptuveni mēnesi man tirpst virs kreisās lāpstiņas, dažkārt arī skausta daļā. Biežāk tā notiek, strādājot pie datora, bet ne vienmēr. Lasīju, ka tirpšana mugurā mēdz būt infarkta priekšvēstnesis. Par laimi, ar sirdi viss šķiet kārtībā – kardiogrammā rādītāji ir normas robežās. Kādi vēl var būt iemesli?” MAIJA K. OLAINES NOVADĀ

Mugurkaula kakla un krūšu daļai pastāvīgi ir liela fiziskā slodze, jo tai jānotur galva, un teiciens, ka viss smagums jānotur uz pleciem, to arī apstiprina. Ģimenes ārste Gerda Lielause iesaka iemeslu noskaidrot muguras kakla un krūšu daļas rentgenā.

Sāpes vai tirpšana muguras zonā ir viens no infarkta brīdinājuma signāliem, taču ne vienīgais un ne būtiskākais. Visticamāk, sūdzību iemesls ir mugurkaula problēmas.

Sēdošs vai monotons darbs neērtā pozā tāpat pārslogo mugurkaulu, nospiežot nervu saknītes, un to jūt kā tirpšanu. Iespējams, tirpšana ir senākas traumas sekas, vai arī kādā no organisma orgānu sistēmām pakāpeniski attīstās patoloģisks process. Turklāt mugurkaula kakla un spranda daļā ir daudz nervu, artēriju un asinsvadu. Muskuļu slodze vai mugurkaula skriemeļu nobīde saspiež asinsvadus vai nervus, un organisms uz to sākumā reaģē ar vieglām sāpēm vai tirpšanu. Vēlāk, ja šie simptomi netiek ņemti vērā, attīstās deģeneratīvi procesi, venozās atteces traucējumi, rodas iekaisumi un pakāpenisks muguras smadzeņu bojājums. Mokošu patoloģisku stāvokli rada starpribu neiralģija, ko tirpšanas un sāpju dēļ dažkārt jauc ar sirds patoloģijām.

Tāpēc vispirms jāapmeklē ģimenes ārsts, jāveic rentgens, un tad var būt nepieciešama vertebrologa vai fizioterapeita konsultācija. Gerda Lielause mierina, ka tirpstošai mugurai lieliski palīdz masāžas un fizioterapija, īpaši piemērota ir ūdens aerobika.

 

Pievienot komentāru