Alternatīvā medicīna, Netradicionāli

Piesūcas un… ārstē. Kā atveseļoties palīdz dēles

1. Dēles ārstniecībā izmanto vismaz 3500 gadu, liecina senie sienu zīmējumi Ēģiptē. To popularitāti, kas kulmināciju sasniedza XVIII gadsimta vidū, izkonkurēja antibiotikas. Ārstnieciskās dēles piedzīvo renesansi.

1no2
Foto-Shutterstock
Uzziņai:

Hirudoterapijas speciālisti Latvijā

• Elza Skara, Ogrē, tālr. 29432287

• Irēna Mangale, Rīgā, tālr. 29542377

• Anita Kanele, Rīgā, tālr. 29413017, 28669507

• Gunta Kalniņa, Siguldā, tālr. 27719779

• Dr. Larisa Brovkina, Rīgā, tālr. 29618064

Šo ārstēšanas metodi sauc par hirudoterapiju, un par tās pamatotību un efektivitāti liecina fakts, ka to oficiāli atzinusi ASV Pārtikas un zāļu aģentūra. Atklājas arvien jaunas jomas, kurās ārstnieciskās dēles stipri atvieglo ārsta darbu un uzlabo pacienta pašsajūtu.

Dēle – plaša profila speciāliste

Ārstniecībā izmanto ārstnieciskās dēles (Hirudo medicinalis). Visas pārējās sugas (kopumā to ir aptuveni 400) šim nolūkam nav piemērotas. Ārstniecisko efektu veido vairāki faktori: reflektorais (dēles piesūcas, ar simtiem mazu zobiņu pārkož ādu bioloģiski aktīvos, refleksogēnos punktos), mehāniskais (atslogo asinsriti) un bioloģiskais (dēles ieplūdina asinsritē siekalas, kas satur dažādas bioloģiski aktīvas vielas). Siekalās ir vairāk nekā 400 bioloģiski aktīvo vielu.

Problēmu spektrs, kam tās palīdz, ir ļoti plašs. Ārstnieciskās dēles ir antitrombotiskas – šķīdina trombus asinsvados, šķidrina asinis; antibakteriālas – līdzīgi antibiotikām nomāc baktēriju vairošanos, piemīt pretiekaisuma un analģētiķa īpašības – mazina sāpes un jutīgumu. Viena no galvenajām aktīvajām vielām ir hirudīns, kas šķidrina asinis. Ārstnieciskajās dēlēs esošais sekrēts efektīvi novērš mikrocirkulācijas problēmas, atjauno asinsvadu caurlaidību, novērš audu hipoksiju (skābekļa trūkumu), mazina asinsspiedienu, infarkta attīstību, jo attīra asinis, veicina imūnsistēmas aktivitāti, atindē organismu, uzlabo organisma bioenerģētisko stāvokli. Tās ārstē osteohondrozi, radikulītu, aknu un aizkuņģa dziedzera kaites, ginekoloģiskās saslimšanas, paplašinātas vēnas, tromboflebītu, uroģenitālās saslimšanas, kuņģa un zarnu slimības, ādas vainas, trofiskās čūlas, nervu sistēmas saslimšanas, acu slimības, vielmaiņas traucējumus u.c. organisma saslimšanas.

Hirudoterapijai ir arī kosmētisks efekts. Tā izlīdzina grumbas, uzlabo sejas ādas krāsu.

Tieši tāpēc, ka dēles pozitīvi ietekmē venozo asinsriti, tās arvien plašāk izmanto plastiskajā mikroķirurģijā, lai organisms labāk un ātrāk pieņemtu transplantu. Dēļu sekrēts transplanta apvidū nodrošina labu asinsriti, tāpēc tās lieto pirkstu un auss transplantācijā, arī krūšu plastiskajā ķirurģijā.

Cik bieži

Dēļu terapija prasa pacietību. Ja bijušas akūtas lokālas sāpes, 90% gadījumu tās pazūd jau pēc pirmā hirudoterapijas seansa. Taču bieži vien nepieciešams 10–20 procedūru kurss. Vienā reizē liek 2–3 dēles, pēc vajadzības palielinot to skaitu līdz pat piecām un vairāk. Seansi parasti notiek reizi nedēļā. Pēc kursa beigām uzturošā deva ir reizi divās nedēļās līdz vienai reizei mēnesī. Der uzmanīties no lētajiem piedāvājumiem, jo šādas dēles var pārnēsāt slimības, tās nesniegs terapeitisko efektu, var pat izraisīt smagas alerģiskas reakcijas. Latvijā ārstnieciskās dēles ieved no Maskavas, bet tās audzē arī Francijā un Vācijā.

  1. Dēles ārstniecībā izmanto vismaz 3500 gadu, liecina senie sienu zīmējumi Ēģiptē. To popularitāti, kas kulmināciju sasniedza XVIII gadsimta vidū, izkonkurēja antibiotikas. Ārstnieciskās dēles piedzīvo renesansi.
  2. Kā norit procedūra

Pievienot komentāru