Bērni, Grūtniecība un dzemdības

13 noslēpumi, kurus jums vecmātes neatklās

Foto - Shutterstock.com

1. Mūs kaitina, ja cilvēki iedomājas: “Viss, ko vecmātes dara, ir turēt sievieti aiz rokas dzemdību laikā.”

Protams, mēs atbalstām sievietes emocionāli, bet mums ir arī medicīniskā izglītība. Mēs veicam vaginālās un bērniņa apskates, ievadām intravenozi medicīniskos līdzekļus, noņemam analīzes, šujam plīsumus pašās intīmākajās vietās.

2. Mēs nekad nebeidzam brīnīties par piedzimšanu.

Elpu aizraujoši ir būt pirmajam, kurš rokās paņem jaunu dzīvībiņu. Un nav svarīgi, cik gara, stresa un grūtību pilna bija diena – bērna dzimšana nekad nepārstāj būt brīnums. Un tas, ka tajā ir arī mūsu ieguldījums, rada ļoti gaišas, patiesas jūtas.

3. Redzēt “vecāku piedzimšanu” arī ir brīnišķīgi.

Redzēt, kā kāds pārvēršas par mammu vai tēti, ir kaut kas neparasts. Cilvēki mainās mūsu acu priekšā, kļūst maigāki. Viss mainās vienā brīdī – no viena kliedziena un grūtībām līdz pasaulei – pilnai prieka.

4. Mēs strādājam viena skatiena dēļ.

Tas ir sievietes izbrīna pilnais skatiens, kad viņa pirmo reizi ierauga savu bērniņu. Tas ir tas, kas visu padara vērtīgu, tad ir tas, kādēļ mūsu darbs neliek atteikties no pašu bērnu dzimšanas.

5. Atbildības sajūta ir milzīga un biedējoša.

Īpaši sākot strādāt tūlīt pēc studiju beigšanas. Pēkšņi saproti, ka tavās rokās ir vairāk nekā viena cilvēka dzīve, veselība un labklājība. Un lai cik arī tu būtu kvalificēts, no šīs sajūtas nevar tikt vaļā.

2 Komentāri

Pievienot komentāru