Ēšana, Uzturs

Ja iztiek bez gaļas, vai organismā kaut kas sāk trūkt?

Foto - Shutterstock

Ja cilvēks atsakās no gaļas, vai organismā kaut kas sāks trūkt?

“Gaļa nav vienīgais un galvenais olbaltumvielu avots, un, izslēdzot to no uztura, nekādas problēmas neradīsies. Uztraukums varētu būt par dzelzs vai B12 vitamīna trūkumu. Tomēr mūsdienās ir plaši pieejama informācija par citiem produktiem, kuri satur šos mikroelementus, makroelementus un vitamīnus. Nav tā, ka visiem veģetāriešiem būtu anēmija. Arī tie, kuri ēd gaļu, var būt mazasinīgi,” uzskata uztura speciāliste.

“Mēs ļoti maz zinām par veikalos nopērkamās gaļas un tās produktu izcelsmi, ražošanas apstākļiem, tādēļ uzskatu – vai nu labāk to neēst, vai ēst mazāk un no pārbaudāmiem piegādātājiem, audzētājiem.”

Ikdienā atsakoties no treknas gaļas un tās produktiem (pastētēm, desiņām, sardelēm), var mazināties aptaukošanās, sirds, asinsvadu slimību risks, zarnu vēža risks, mainās zarnu mikroflora.”

 

Mūsu konsultante BAIBA GRĪNBERGA, sertificēta uztura speciāliste, fizioloģe

logo-36

3 Komentāri

  1. ir barības vielas, kuras mums, visēdājiem, ir bez grūtībām uzņemamas no augu valsts produktiem un citas, kuras uzņemamas no dzīvnieku valsts produktiem. Atsauces uz B12 vitamīnu ir diletantiska vegānisma propaganda !

  2. Ja need gaļu tad cilvēkam organismā noteikti pietrūks toksīnu no pūšanas procesa ,jo gaļa tik ātri nesagremojas un pūst un piesārņo organismu cilvēkam

Pievienot komentāru