Ārstēšana, Citas slimības

Asinis no deguna plūst aumaļām. Kāpēc tā notiek un kā straumi apturēt

Foto - Shutterstock

Tā iemesls var būt paaugstināts asinsspiediens, nieru, aknu vai 
pat asinsrades sistēmas slimības
.

Deguna asiņošana ir nepatīkama, pat biedējoša, it sevišķi, ja asinis pēkšņi sāk gāzties straumēm. Speciālisti gan mierina, ka parasti asins zudums nav tik liels, kā izskatās, taču, ja deguns asiņo ļoti bieži, jāveic veselības pārbaudes, lai noskaidrotu tā cēloni.

Visbiežāk 
vaina nav degunā 


Otorinolaringoloģe Gunta Sumeraga skaidro, ka deguna starpsienas priekšējā daļā tuvu gļot­ādas virskārtai atrodas asinsvadu pinums, ko viegli ievainot, it īpaši, ja gļot­ādas izžuvušas vai asinsvadi ir kļuvuši trausli, piemēram, cukura diabēta dēļ. Ja apskatē redzams kāda asinsvada plīsums, to piededzina ar medikamentiem, piemēram, sudraba nitrātu, koagulācijas ierīcēm vai ar lāzeru. Ja, šādi piededzinot, asiņošanu tomēr apturēt neizdodas, ārsts veic tamponādi, deguna dobumā blīvi ievietojot tamponus. Tie piespiež bojāto vietu un aptur asiņošanu. Tamponi degunā jātur vismaz divas diennaktis.

Izmaiņas deguna gļot­ādas asinsvados var arī rasties, piemēram, Oslera slimības dēļ, kad ne tikai degunā, bet arī uz ādas un citām gļotādām, piemēram, kuņģī, veidojas asinsvadu mezgliņi, kas bieži plīst un asiņo. Šīs iedzimtās slimības simptomi līdz ar gadiem pieaug, tās ārstēšanu veic hematologs.

Retos gadījumos ar asins tecēšanu no deguna par sevi liek manīt deguna vai tā blakusdobumu audzējs, ko var atklāt, veicot apskati un datortomogrāfiju deguna blakusdobumiem.

1 komentārs

  1. Deguna asiņošana sākas pie pārmērīga C vitamīnu daudzuma organismā. Pēc pieredzes pie sevis un paziņām redzu jau ilgstoši to.

Pievienot komentāru