Pāris, Psiholoģija

Skarbi: Mēs esam pārāk saprātīgi mīlestībai. Mēs esam paaudze, kam ir bail

Foto-Shutterstock

Kāpēc ir tik grūti saglabāt attiecības? Kāpēc mēs tik bieži šķiramies, lai gan ļoti cenšamies mīlēt? Kāpēc pēkšņi cilvēki nav spējīgi uz ilgtermiņa attiecībām? Vai tiešām esam aizmirsuši, kā mīlēt? Vai, vēl sliktāk, vispār apjaust, kas ir mīlestība?

Mēs neesam gatavi. Mēs neesam gatavi upuriem, kompromisiem, beznosacījumu mīlestībai. Mēs neesam gatavi ieguldīt sevi visu attiecībās. Mēs vēlamies, lai viss ir viegli. Mēs esam dīkdieņi. Pietiek ar vienu šķērsli, lai mēs visu pamestu. Mēs neļaujam mūsu mīlestībai augt, mēs atkāpjamies pirms laika.

Mēs meklējam nevis mīlestību, bet asas izjūtas. Mēs vēlamies kādu, ar kuru doties uz kino un kafejnīcām, nevis kādu, kurš sapratīs mūs arī tad, kad klusējam. Mēs pavadām laiku kopā, bet neradām kopīgas atmiņas.

Mēs nevēlamies dzīvot garlaicīgi. Mēs nevēlamies partneri uz mūžu, bet tikai personu, ar kuru mums ir labi šeit un tagad, un tas ir ļoti īslaicīgi. Kad kaislība zūd, mēs saprotam, ka neviens nav sagatavojis mūs ikdienas dzīvei.

Mēs neticam prognozējamības skaistumam, jo esam pārāk apžilbināti ar piedzīvojumu kāri. Mēs ļaujamies bezjēdzīgai pilsētas dzīvei, neatstājot vietu mīlestībai.

Mums nav laika mīlēt, nav pacietības tikt galā ar attiecībām. Mēs esam aizņemti cilvēki, kas seko materiālistiskiem sapņiem un mīlestība šeit neiederas.

Mēs meklējam acumirklīgu iepriecinājumu visā, ko darām: ja kaut ko ievietojam internetā – uzreiz gaidām “patīk”, kad izvēlamies profesiju – gaidām veiksmīgu karjeru un atzinību, kad izvēlamies cilvēku – gaidām lielo mīlestību.

Mēs vēlamies nobriedušas attiecības, kas nāk ar laiku, emocionālo saikni, kas attīstās gadu gaitā un mēs gribam to uzreiz, bet tā nenotiek. Mums nav laika un pacietības.

Mēs dodam priekšroku iztērēt stundu sava laika simts cilvēkiem, nevis visu dienu vienam cilvēkam. Mēs ticam, ka vienmēr “ir varianti”.

Mēs esam sociālas būtnes. Mums vairāk patīk satikt cilvēkus, nevis viņus iepazīt. Mēs esam mantkārīgi. Mēs vēlamies visu.

Mēs viegli uzsākam attiecības un viegli šķiramies, tiklīdz atrodam kādu labāku. Mēs nevēlamies atklāt labāko šajā cilvēkā. Mēs vēlamies, lai viņš uzreiz būtu ideāls. Mēs tiekamies ar daudziem, bet reti kuram dodam reālu iespēju. Mēs visos viļamies.

Mūsu fiziskā klātbūtne ir aizstāta ar ziņām, tērzēšanu, video zvaniem. Mums nav nepieciešams pavadīt laiku kopā.

Pievienot komentāru