Ārstēšana, Sirds un asinsvadi

Ārīgi lietojamās zāles vēnām palīdz, bet neārstē


Foto-Stock.hxcng

“Cik efektīvas ir ārīgi lietojamās vēnu 
zāles? Vai tad var iztikt bez operācijas?”
 Marija J. Rīgā

Lai saprastu, kāpēc rodas kāju tūska, smaguma sajūta, krampji un ir saskatāms zemādas vēnu tīklojums, jāatgādina asinsrites princips.

Asinis pa artērijām ieplūst kājās un pa vēnām atplūst no tām. Kustību laikā – ejot, skrienot, vingrojot – asiņu dzinējspēks no pēdām augšup ir kāju muskuļi. Protams, gravitācijas spēks asinis velk uz leju, tāpēc asinsvados ir vārstuļi, lai to nepieļautu. Kad vārstuļu slodze kļūst pārāk liela un asinis tomēr atplūst atpakaļ, bojātajās vietās palielinās spiediens uz asinsvadu sieniņām un vēnas izplešas. Dažkārt sīkie asinsvadi zem ādas pamanāmi kā zils tīkliņš, citkārt lielākie asinsvadi izspiežas uz āru, radot negludumus.

Vēnu mazspēju veicina iedzimtība, vecums, dzimums (sievietēm – biežāk), mazkustīgs dzīvesveids (tostarp ilgstoša stāvēšana), liels karstums, hormonālā kontracepcija un grūtniecība.

Medicīnas sabiedrības “ARS” asinsvadu ķirurgs, flebologs Sergejs Kovaļovs brīdina, ka paplašinātas vēnas ir viens no hroniskas venozas mazspējas simptomiem, tāpēc to ignorēt nevajadzētu. Izveidojušos asinsvadu mezglus ar ziedēm vien izārstēt nav iespējams – daudz labāk palīdz piemērotas kompresijas zeķes. Ja kaite ir ielaista, ir nepieciešama kāda no maz-invazīvām vēnu slēgšanas metodēm, dažkārt –
ķirurģiska operācija. Taču neliels labums ir arī no lokālajiem līdzekļiem.

– Ziedes cauri zemādas tauku slānim neuzsūcas, bet nokļūst tikai līdz zemādas kapilāriem, tonizē to sieniņas, tādējādi mazinot kāju vēnu varikozitātes sekas – nogurumu, tūsku un sāpes. Rodas viegluma un svaiguma sajūta, bet redzamās kapilāru zvaigznītes tādēļ mazākas nekļūst, – skaidro S. Kovaļovs.

Dakteris gan brīdina, ka, vēnu saslimšanas gadījumā lietojot lokālos līdzekļus, bojājuma apvidū āda daudziem kļūst jutīgāka, rodas alerģiska reakcija un iekaisums – dermatīts un ekzēma. Tad nākas lietot vēl citus līdzekļus, kas mazina šādas sekas. Cita labuma vai ļaunuma lokāli lietojamām ziedēm nav.

Pievienot komentāru