Ārstēšana, Vēzis

Vai vēža slimnieks drīkst iet pirtī?

Foto - Shutterstock.com

“Vēlos atsākt iet pirtī, ko cītīgi darīju, pirms man konstatēja ļaundabīgu audzēju. Terapija ir bijusi sekmīga, taču neesmu pārliecināta, vai drīkst atsākt karsēties un pērties.” Vizma Brocēnos

Pirts vēža slimniekiem nav kategoriski aizliegta ne pirms, ne pēc slimošanas, taču šai procedūrai ir ierobežojumi, paskaidro onkoloģe Dace Baltiņa. Pirmkārt, pirtī nedrīkst būt pārāk karsts, temperatūrai nevajadzētu būt virs 60 grādiem. Ja šāds siltums ir pieņemams, drīkst iet un sildīties. Otrkārt, nav pieļaujamas krasas temperatūras svārstības. Tas nozīmē, ka pēc pirts nevajadzētu vis lēkt āliņģī, bet noskaloties vēsā dušā.

Ar pirti saistītais risks vēža pacientiem izskaidrojams ar to, ka tad, ja ķermenis par daudz uzkarst, asinsvadi izplešas. Kad ielec ledusaukstā āliņģī, asinsvadi strauji sašaurinās. Ja ķermenī cirkulē vēža šūnu sakopojumi, kas ir daudz blīvāki par parastajiem trombiem, karstuma un aukstuma mijas brīdī tie var iestrēgt, radot asinsvada plīsumu un asiņošanu vai išēmiju – samazinātu vai pavisam pārtrauktu asins apgādi rajonā aiz sastrēguma.

Pievienot komentāru