Ēšana, Uzturs

Šobrīd pieejamie enerģijas avoti – dīgsti un bērzu sulas!

Foto - Shutterstock

Lielisks enerģijas avots ir diedzēti graudi un dīgsti, kas satur dzelzi, E un A, kā arī B grupas vitamīnus. Zaļo zirnīšu asnus, saulespuķu sēklas un diedzētus kviešus, redīsus un griķus var pievienot iecienītākajiem salātiem, biezpienam vai likt uz maizes šķēles. Tā būs uzturvielām bagāta un garda maltīte.

– Šokolāde, ko uzskata par enerģijas avotu, veicina serotonīna jeb laimes hormona sintēzi, bet tā diemžēl nepalīdz stiprināt imūnsistēmu, – skaidro uztura speciāliste Olga Ļubina. Ja patērē daudz saldumu, vājāka kļūst imunitāte, pārmērīgi tiek zaudēts hroms, magnijs, samazinās spēja uzņemt D vitamīnu.

Sācies sulu laiks, un bērzu sulas latvieši pazīst jau gadu desmitiem ilgi. Tas ir viens no pirmajiem vitamīnu avotiem pavasarī, kas dod organismam spēku un svaiguma sajūtu. Ekoloģiski tīrs, atsvaidzinošs, salds dzēriens, kurā ir daudz organismam vērtīgu vielu, piemēram, miecvielas, mikroelementi kālijs, kalcijs, nātrijs, magnijs, varš un citas bioloģiski aktīvas vielas un savienojumi.

Sulu laikā ikvienam ieteicams izdzert vairākas glāzes dienā, tām nav nekādu ierobežojumu. Ja tīk, bērzu sulas var sajaukt kopā ar citām sulām, pielikt citrona šķēlīti, rozīnes, var pat izmantot ūdens vietā tējai vai citiem karstajiem dzērieniem, arī zupām, mērcēm. Sulas iedarbojas ārstnieciski un tonizējoši.

Laukos bērzu sulas parasti ieraudzē, un vasarā tās lieliski atveldzē karstās dienās, siena talkās. Protams, raudzētajās sulās nav tik daudz vērtīgo vitamīnu un vielu kā svaigajās.

Pievienot komentāru