Bērni, Grūtniecība un dzemdības

FOTO: 33 neatkārtojami kadri no dzemdībām ar dūlu visā pasaulē, arī Latvijā

Šajā fotogrāfijā var labi nolasīt sajūtu, ko sniedz dūla - palīdzēt sievietei savās dzemdībās būt dziļākajā būtībā ar viņu. Foto - Leilani Rogers, photosbylei.com

Daudziem vecākiem dzemdību dūlas ir kā miera bākas un iedrošinājums dzemdībās un pēcdzemdību periodā.

Dūlas ir speciāli mācījušās atbalstīt sievieti un ģimeni gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laikā. Šis atbalsts ir nemedicīnisks, vairāk emocionāls, arī fizisks, tāpat dūla palīdz saprast, skaidrot dzemdībās notiekošo – tik, cik tas konkrētai sievietei nepieciešams. Latvijā līdzās dūlai noteikti dzemdībās piedalās medicīniskais personāls, kas bērniņu pieņem – vecmāte un/vai ārsts.

Dūlas atbalsta sievietes dzemdībās, lai kur tās arī notiktu – stacionārā, plānotās mājdzemdībās, dzemdību mājā; visā Latvijā.

Ir virkne pētījumu, kas pierāda, ka dūlas atbalsts dzemdībās uzlabo dzemdību rādītājus – ir mazāk medicīnisku iejaukšanos, nepieciešamības pēc ķeizargrieziena, mammas jūtas apmierinātākas par savu dzemdību pieredzi, ir labāki zīdīšanas rādītāji u.c.

Marta beigās tradicionāli ir Dūlu nedēļa, kas notiek arī Latvijā un daļa pasākumu notiek vēl šonedēļ. Publicējam brīnišķīgus dzemdību foto no dažādām pasaules malām par dūlas atbalstu dzemdībās, arī Latvijā.

Tiesa, dūlas atbalsts ir daudz plašāks – tas aptver gan gaidību laiku, gan dažāda veida atbalstu pēcdzemdību periodā – zīdīšanas konsultācijas, dzemdību emocionālo pārstrādi, atbalstoša sarunas, speciālās pēcdzemdību masāžas un rituālus, piemēram, pirtīžas vai aizvēršanās masāžu ar rebozo lakatiem. Būtībā dūlas atbalsts nav nekas jauns, jo gadsimtiem ilgi tieši sievietes sievietēm radībās ir palīdzējušas un atbalstījušas sievietes, ienākot tās māšu pasaulē, cieņpilni uzņemot viņas tajā.

 

 

Ideja: huffingtonpost.com

 

Pievienot komentāru