Bērni, Veselība

Izlasi mierīgā prātā, lai zinātu šo, ja notiek nelaimes gadījums ar bērnu

Foto-LETA

“Baidos, ka kaut ko neizdaru aplam,” – tāda ir viena no biežākajām atbildēm, aptaujās vaicājot, kāpēc daudzi cietušajam nesniedz pirmo palīdzību, atzīst eksperts pirmās palīdzības jautājumos Haralds Lučkovskis. Visbiežāk bažas ir par to, ka, veicot netiešo sirds masāžu, glābjamajam varētu salauzt ribas un savainot iekšējos orgānus, taču tāda nelaime notiekot ļoti reti. Daudzi baidās likt žņaugu, jo šķiet, ka var atmirt locekļa zemāk esošā daļa, taču, nedarot neko, mazais cilvēks, kamēr atbrauks ātrā palīdzība, var aiziet bojā noasiņojot.

Jebkurā gadījumā labāk būtu censties cietušo glābt, jo tas palielinās viņa iespēju izdzīvot.

Kur meklēt palīdzību

113 – neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests 112 – glābšanas dienesta tālrunis, pa kuru var izsaukt ugunsdzēsējus un policiju (nepieciešamības gadījumā savienos ar 113) 67042473 – Saindēšanās un zāļu informācijas centrs

Kā izsaukt ātro palīdzību

✔ Vispirms jāinformē, kur noticis nelaimes gadījums. Jānosauc ne tikai iela, bet arī pilsēta, jo zvanu signāli lielākoties nonāk Rīgā, bet Latgales reģionā – Daugavpilī.

✔ Pēc tam jānorāda, ka cietušais ir bērns, un jāpasaka, kas viņam noticis. Pie mazuļiem parasti sūta īpaši apmācītus speciālistus, visbiežāk reanimācijas brigādi. Jāinformē par cietušo skaitu, jo viena brigāde paredzēta palīdzības sniegšanai vienam cilvēkam.

✔ Svarīgi nebeigt sarunu, pirms to nav darījis dispečers. Jautājiet un uzklausiet, ko darīt, kamēr ierodas mediķi.

 

Raksts no tematiskās avīzes “Bērns – vesels un drošībā”

Pievienot komentāru