Dzīvesveids, Pirts

Pirtnieks Vilnis Lejnieks: Pirtī jāiet ar mērķi

Foto - Matīss Markovskis

Iesaka pirtnieks un garīgais dziednieks Vilnis Lejnieks.

Pret notiekošo pirtī izturos ar bijību un pietāti. Mana recepte ir šāda: 50 procenti sajūtu un 50 procenti zināšanu. Paļaujos un ticu – esmu kā instruments. Allaž visu daru ar jēgu – ja ņemu slotu, tad zinu, kāpēc tieši tādu un ko ar to darīšu.

Vispirms ir mērķis. Ja cilvēks piesakās uz pirti, vispirms pavaicāju, ar kādu mērķi to dara. Nereti brīnās un saka – kā, es vienkārši gribu. Protams, ja ir vēlme atpūsties un mazināt nogurumu, arī tas ir mērķis. Tomēr daudzi nezina, ka pirts ir laba vieta, lai kaltu plānus. Lai sadzirdētu un sajustu, ko vēlas. Tam vajadzīgs klusums un miers, ko var rast pirtī. Mans uzdevums ir palīdzēt saprast, vai izvēlētais mērķis ir patiess, un palīdzēt to nostiprināt.

Izveidojam afirmāciju. Kad attīrīts gars un miesa, pēc tam kopā ar pirtī gājēju izveidojam afi rmāciju jeb apgalvojumu saskaņā ar viņa mērķiem; parasti tie ir 3–4 atslēgvārdi, kas palīdz iekustināt domu, enerģiju, kas ietver vēlmi, mērķi, sajūtas. Lūdzu iedomāties un justies tā, it kā mērķis jau būtu sasniegts, un nostiprināt šīs sajūtas ar frāzēm es esmu vai es izvēlos būt. Afirmācijas izrunāšanas brīdī, turot rokas uz cilvēka mugurkaula vai vienkārši pieskaroties, sajūtu rezonansi ķermenī, mugurkaulā. Tas ļauj saprast, vai sacītais skan patiesi, vai teiktais nāk no sirds, vai teicējs pats tic savām sajūtām un izvirzītajam mērķim.

 

Raksts no “Lauku Avīzes” tematiskā izdevuma “Pirts: praktiski un dziedinoši”

1 komentārs

  1. Tas vis ir pareizi ,bet cilvēkiem var būt problēmas ar to pirti.Kā piemēram Preilos jau daudzus gadus nav pirts.Kaut ir Veselibas centrs kurā ir pirts, kuru Dome priekšēdētāju ieskaitot nopirka no uzņēmēja.Ziemā tur kurina,bet dzivibas nav. Bija prasīts gan Saeimas deputātam no Preiļiem A.Adamovičam,gan Domes izpilddirektoram V,Ivanovam, kad cilvēki varēs apmeklēt to pirti,neko konkrētu viņi nevarēja pateikt. Tepat blakus pagasts Špoģos uzcēla pirti un Preiļu cilvēki brauc mazgāties.Bet vairums pluņčājās vannās.Tā taču nav mazgašanās!

Pievienot komentāru