Ārstēšana, Sāpes

Traumēts īkšķis, pirksts gandrīz nekustīgs…

Foto - Shutterstock

“Pirms nedēļas, spēlējot volejbolu, ar bumbu izsitu īkšķi. Sāpes ir mazinājušās, taču pirksts joprojām pietūcis un gandrīz nekustīgs. Ko darīt?” Oskars Valkā

Atbild Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Mārcis Jēgers: “Pat visvienkāršākie sasitumi un sastiepumi sāp 10 – 14 dienas. Spriežot pēc traumas rakstura, kādu iespējams gūt volejbolā, pieļauju, ka sāpes ir īkšķa pamatnē, locītavā, kur savienojas delnas kauls ar īkšķa pamata falangu. Vienkāršākajā variantā ir daļējs saišu plīsums un sāpes, kā arī tūska un zemādas asinsizplūdums, kas izzūd sešu nedēļu laikā.

Sāpes mazinās aukstums, ibuprofēnu saturošas tabletes (400 mg) 3 – 4 reizes dienā, ko vēlams uzņemt kopā ar ēdienu. Ieteicams īkšķi imobilizēt, lietojot elastīgo saiti, ortozi vai cieto teipu.

Pilna saišu bojājuma gadījumā arī pēc sešām nedēļām saglabāsies sāpes un locītava būs nepatīkami nestabila. Arī tad ieteicams rīkoties, kā minēts iepriekš. Papildus derētu veikt ultrasonogrāfiju plaukstai, lai pārliecinātos, vai saites nav pārrautas pilnībā. Ja tas apstiprinās, ieteicama ķirurģiska locītavas stabilizācija.”

Pievienot komentāru