Ārstēšana, Veselības politika

Alūksnes slimnīcai naudu piešķir vietējā dome

Arī Alūksnes jaunajai paaudzei nav vienalga, ka politiķi pieņem tādus lēmumus, lai dzīvot lauku reģionos būtu arvien grūtāk. Foto - Karīna Miezāja

Alūksnes slimnīcas vārds skaļāk pa Latviju izskanēja pagājušā gada novembrī, kad pie Saeimas protesta akcijā pulcējās tās pacienti. Uz Rīgu viņi atbraukuši no Alūksnes un Apes novadiem un līdzi paņēmuši arī orķestri, cerot uz politiķu veselo saprātu, kas neļautu samazināt ārstniecisko pakalpojumu apjomu SIA “Alūksnes slimnīca”, ar ko draudēja.

29. martā savukārt Alūksnes novada dome radusi risinājumu pašreizējai situācijai ārkārtas sēdē piešķirts finansējums SIA “Alūksnes slimnīca”. Finansējums piešķirts, lai SIA “Alūksnes slimnīca” varētu segt Valsts kases aizdevumu, kas 2012. gadā ņemts ERAF projekta “Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA „Alūksnes slimnīca”, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību” realizācijai, ziņoja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks.

Šāda situācija izveidojusies, jo slimnīcai piešķirtās valsts apmaksātās kvotas pacientu hospitalizācijai ir krietni mazākas nekā pacientu pieprasījums pēc attiecīgā pakalpojuma. Šāda situācija Alūksnes slimnīcā veidojas gadu no gada, jo slimnīca spiesta ārstēt ne vien pacientus no Alūksnes un Apes novadiem, kam kvotu skaits būtu optimāls, bet arī no citiem tuvējiem novadiem.

Pievienot komentāru