Pāris, Psiholoģija

Attiecību trijstūrī – dators. Ko darīt, ja vīrietis tevi pamana tikai, ja atslēdz elektrību

Foto - Fotolia/Boyarkina Marina

Tu esi iekritusi! Tu jūties tā, it kā mīļotā vispār nebūtu mājās un sāc aktīvi meklēt padomus par tēmu “kā izvilināt viņu no datora alas”. Padomi būs tradicionālie – “pagatavot gardas vakariņas un uzvilkt kārdinošu apakšveļu”. Tos izmēģinot, secināsi, ka gardēžu balvas cienīgās vakariņas tiks apēstas, neatraujoties no datora, bet apakšveļa iedarbojās tikai pirmās divas reizes… Un ne jau tikai sekss tev no viņa vienmēr vajadzīgs. Ko vēl varētu darīt?

Slimības vēsture

Zinātniskie pētījumi – lielisks līdzeklis pret izmisumu! Sāc ar problēmas vēsturi. Mēģini noskaidrot, kā dažādoja savu brīvo laiku mīļotais pirms liktenīgās tikšanās ar tevi. Nenovērtējams informācijas avots – viņa draugi un radinieki. Ja izlūkošana liecinās, ka līdz pat 100% no sava brīvā laika pagātnē viņš veltīja datoram, tas ir klīnisks gadījums, pret kuru zinātne un sieviete joprojām bezspēcīgi. Cilvēks ir ieradumu vergs un pat tavu aiziešanu viņš pamanīs tikai tad, ja aizejot tu pārcirtīsi elektrības vadus.

Ja tavs gadījums ir ielaista slimība, tomēr ne tik ļoti, noskaidro, cik dziļi: nedēļas laikā, dienu pēc dienas pieraksti, cik daudz laika mīļotais velta virtuālai realitātei. Ja izrādās, ka vienu stundu dienā, un pārējo laiku pavadāt kopā – jautājums ir par tevi! Pavaicā sev, kāpēc tev ir nepieciešams daudz vairāk uzmanības, nekā viņš ir gatavs sniegt – atbilde palīdzēs iepazīt sevi labāk, un varbūt atbrīvoties no saviem kompleksiem.

Vidēji smags gadījums

Ja pie datora pavadītais laiks ir aptuveni vienāds ar laiku, kas būts kopā ar tevi – tas ir iepriecinošs rezultāts. No vienas puses, tu vari mierīgi atstāt visu, kā ir, un nedaudz ilgāk papļāpāt ar draudzenēm pa telefonu. No otras puses, ja tev tas nepatīk un tev ir darīšana ar saprātīgu cilvēku, nevis datormaniaku, var un vajag iesaistīties sarunās par šo problēmu. Sagatavojies nopietni: esi konstruktīva, bez emocijām izskaidro, kas tev nepatīk, un obligāti piedāvā alternatīvu nodarbju iespējas, kuras varētu aizraut jūs abus. Piedāvā noslēgt humorīgu „paktu” – ko tu apņemies darīt (vai, gluži pretēji, nedarīt), ja tavs vīrietis atdos daļu no datoram veltītā laika atpakaļ ģimenei.

Daudzi vīrieši patiesi uzskata, ka komunikācijas pienākums tiek izpildīts aplidošanas laikā, un tagad, kad dzīvojat kopā, ir pārliecināti, ka tev jābūt apmierinātai jau par viņa klātbūtni dzīvoklī un vienkārši jāliek viņš mierā! Paturi to prātā, un uztver laiku, kuru viņš atrauj datoram saskarsmei ar tevi kā jauku dāvanu, nevis kā ko pašsaprotamu.

Hronisks gadījums

Ja vīrietis pazūd internetā līdz rītam vai visu nakti spēlē datorspēles, bet agrāk pirms kopdzīves sākuma tas netika pamanīts, tev vajadzētu noskaidrot, kas noticis? Ja tā viņš kompensē stresu darbā, psihologi uzskata, ka tas dažreiz palīdz, – labi, bet šis skaidrojums nevar derēt mēnešiem. Pastāvīgs stresa izturības tests nevar būt normāla darba sastāvdaļa, varbūt nepieciešams atrast citu darbu, vēlams pirms galīgas ģimenes sabrukšanas. Tava misija šajā gadījumā – maigi iedvest šo ideju savam mīļotajam.

Varbūt viņam ir pusmūža (vai jebkura cita vecuma) krīze un viņš netiek galā ar sevi, tad nu bēg virtuālā realitātē – šajā gadījumā, kamēr viņš netiks galā ar sevi, tev nav nekādu izredžu. Mēģini uzmanīgi noskaidrot, vai vari kā palīdzēt un izlem, cik ilgi esi gatava gaidīt, kamēr viņš „sevi atradīs”: dažiem vīriešiem tas ilgst gadiem un diez vai tu sauksi tos par jūsu laimīgākajiem gadiem.

Iemesls var būt vēl dramatiskāks: viņš vairs negrib tevi redzēt un nezina, kā to pateikt. Nekrīti izmisumā: dzīve ar slēpto problēmu nebūs laimīga, tāpēc labāk ir zināt patiesību.

Kā redzi, visās situācijās saruna kā pirmais solis ir nepieciešama. Kāds būs nākamais solis ir atkarīgs no jūsu konkrētiem apstākļiem.

Pievienot komentāru