Ārstēšana, Vēzis

Leģendārā onkoloģe ķirurģe Sarmīte Baltkāje aizgājusi mūžībā

Krūts vēža pacienšu atbalsta biedrības VITA dibinātāja, onkoloģe dr. Sarmīte Baltkāje.

Trešdien, 29. martā 83 gadu vecumā mūžībā aizgājusi leģendārā onkoloģe ķirurģe Sarmīte Baltkāje, kas mūžā veikusi vairākus tūkstošus vēža operāciju, ir Triju zvaigžņu ordeņa virsniece, apbalvota par mūža ieguldījumu medicīnā, iegūstot Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) “Gada balvu medicīnā 2015”, krūts vēža pacientu atbalsta biedrības “VITA” dibinātāja un vēlāk patronese. Tā portālam Veselam.lv apstiprina biedrības “VITA” vadītāja Irīna Januma.

“Daudziem Sarmīte Baltkāje bija kā sargeņģelis, ķirurģe “līdz kaulam”, atceras Irīna Januma. “Neskatoties uz to, ka pati bija pārcietusi vēža operāciju, viņa vēl 15 gadus operēja un pieņēma pacientus.” Par šo pieredzi var lasīt rakstā šeit.

Ārste strādājusi arī kā tiesu medicīnas eksperts, izaudzinājusi daudz jauno ķirurgu. Viņa gandrīz līdz pēdējam pieņēma pacientus poliklīnikā un pati kājām kāpa uz dzīvokli piektajā stāvā. Vienmēr bija staltu muguru, vingroja, azartiski brauca ar automašīnu.

“Biedrība “VITA” no sirds izsaka līdzjūtību tuviniekiem. Mēs tagad jūtamies kā bārenīši, kas palikuši bez savas dibinātājas, bez viņas prasīguma. Taču mūsu pienākums ir turpināt viņas iesākto darbu un ir pat sajūta, ka stipra cilvēka gars turpinās mūs atbalstīt no augšas,” teic Irīna Januma.

Atvadīšanās notiks sestdien, 1 .aprīlī, I Meža kapos pulksten 12.

Portāls Veselam.lv izsaka līdzjūtību tuviniekiem un kolēģiem.

 

Pievienot komentāru