Bērni, Pusaudži

Vecāki ceļ trauksmi – skolēni pusdienu starpbrīdī steidz iegādāties kofeīnu saturošus dzērienus

Foto - Shutterstock

Likums aizliedz nepilngadīgām personām tirgot enerģijas dzērienus, taču skolēnu vecāki norāda, ka jaunieši pavisam mierīgi var iegādāties kofeīnu saturošu dzērienu. Veikali nereti atrodas netālu no mācību iestādes, tad – kāda jēga krāsainos dzērienus un konditorejas izstrādājumus aizliegt tirgot skolās?

Ar raidījumu Bez Tabu sazinājusies māmiņa, kuras bērna skola atrodas netālu no pārtikas veikala. Tajā skolēni brīvi var iegādāties dzērienu, kas satur kofeīnu! “Uz jautājumu, kāpēc tu to pirki, atbilde bija – tāpēc, ka klasesbiedri arī bija nopirkuši, protams, ka sastāvu neviens neskatās un neiedziļinās,” raksta māmiņa. Viņa vēl piebilst, ka enerģijas dzērienu aprites likums ir diezgan liela parodija, jo nav noteikts – kas un kā kontrolē, un kas par ko atbild.

Uz dzēriena etiķetes norādīts, ka tas ir “gāzēts bezalkoholisks dzēriens ar citrusa augļu garšu”, nevis enerģijas dzēriens. Vēl norādīts, ka dzēriens satur kofeīnu, un arī minēta ieteicamā diennakts deva vidusmēra pieaugušajam. Arī pēc garšas tas vairāk līdzinās limonādei. Sastaptie skolēni atzīst, ka ir iegādājušies kofeīnu saturošo dzērienu.

Normatīvie akti nosaka, – dzērieni, izņemot tos, kuru nosaukums ietver terminus “kafija” vai “tēja”, kuri satur vairāk nekā 150 mg/l kofeīna, ir dzērieni ar augstu kofeīna saturu. Tādā gadījumā uz marķējuma jānorāda kofeīna daudzums un jābrīdina, ka tas nav ieteicams bērniem, grūtniecēm un sievietēm, kuras baro ar krūti.

Pievienot komentāru