Dzīvesveids, Vingrojumi

Trīs vingrojumi sēdoša darba darītājiem

Foto - Shutterstock.com un Zdorovie.com

Pavadi visu darbadienu sēžot pie galda? Nevienam vairs nav noslēpums, cik kaitīgs ir mazkustīgs dzīvesveids. Ilgstoša sēdēšana nelabvēlīgi ietekmē mugurkaulu. Iekšējie orgāni „sakrīt vienā čupā” un tas nepavisam neveicina to optimālu darbību. Laika gaitā muguras muskuļi kļūst vājāki, atslābinās. Secinājums ir skaidrs: jo ilgāk jūs pavadāt sēdus, jo sliktāk veselībai.

Par laimi ir daži gluži vienkārši vingrinājumi, ko var izpildīt mājās, un tie palīdz organismam atjaunoties. Nepieciešams tikai 15 minūtes laika un fitnesa rullis.

Vingrojums sēžamvietai

Vingrojums šīs grupas muskuļiem patiesībā palīdzēs ne tikai tiem. Varēsi atslābināt arī augšstilbu aizmugurējo virsmu un jostasvietu.
Kas jādara: Apsēdies uz ruļļa, kājas saliektas ceļgalos, aiz sevis ar rokām atspiedies pret grīdu. Pārnes svaru uz vienu un otru sēžamvietas pusi. Savelc un atslābini muskuļus 2 minūtes. Ļauj rullim ripināties un izmasē vissāpīgākos punktus.

Vingrojums augšstilbiem

No ilgas sēdēšanas augšstilbu četrgalvainie un saliecēj muskuļi samazinās un saspiežas. Rezultātā nostāvēt taisni kļūst aizvien grūtāk.
Kas jādara: guli uz sāniem, novieto rulli zem augšējās augšstilba ārējās daļas. Ripini rulli, koncentrējot savu uzmanību uz sāpīgajiem muskuļiem no ceļgala uz augšu.

Vingrojums mugurkaula krūšu daļai

“Kuprīša sindroms” ir kopīgs daudziem biroja darbiniekiem.

Kas jādara, lai tiktu no tā vaļā: Guļus uz muguras, saliec kājas ceļgalos, pēdas pastiep uz augšu. Novieto rulli nedaudz virs lāpstiņām. Koncentrējies uz muguru, noturi pozu un lēnām ripini rulli uz augšu un uz leju pa mugurkaulu.

 

Avots: zdorovie.com

Pievienot komentāru