Liekais svars, Uzturs

Mīnus 60 kilogrami! Patiess stāsts par tievēšanu. Komentē speciālisti

Foto no health.mail.ru

Olga, kura svēra 125 kg, sāka zaudēt svaru 37 gadu vecumā un 2 gadu un 3 mēnešu laikā sasniedza satriecošus rezultātus. Maskaviete Olga atklāti stāsta par to, kā tas bija – zaudēt 60 kg.

Iesākumā bija svars

Mani vecāki ir pilnīga auguma, arī es bērnībā biju apalīte, turklāt ģimenē neievēroja pareizu ēšanas kultūru. Nobaudījusi papildus bulciņu, es vienmēr atradu sev attaisnojumu: dienā sanervozējos, lai vismaz kādā jomā gūstu prieku.

Daudzas reizes es ievēroju diētas vai principu “neēd pēc sešiem”, zaudēju dažus desmitus kilogramu, kas atgriezās ar uzviju. Endokrinologs un ginekologs biedēja, ka nevarēšu dzemdēt, sauca par aptaukojušos. Es nesaprotu, no kurienes mums ir tik nežēlīga attieksme pret cilvēkiem, kāpēc daudzi ārsti uzskata, ka nobiedēt cilvēku – nozīmē viņu motivēt.

Es gāju prom asarās un ēdu, ēdu. Tas ir iemesls, kāpēc nelūdzu palīdzību ārstiem, lai gan pareizi, protams, būtu zaudēt svaru speciālista uzraudzībā.

Man ir divi bērni: 18 gadus vecs dēls un 15 gadus veca meita. Grūtniecību laikā mans svars samazinājās: dēlu devos dzemdēt ar svaru 98 kg, meitu – ar 107 kg. Pirmās grūtniecības laikā man bija augsts asinsspiediens, bērns piedzima astoņos mēnešos ar niecīgu svaru – 1950 g, viņš inkubatorā pavadīja vairākas nedēļas, uzņemot pietiekamu svaru.

Es arī to uzņēmu – nervozēju un ēdu. Tad atguvu vairāk vai mazāk pieņemamu izskatu, bet paliku stāvoklī vēlreiz. Arī meita dzima priekšlaicīgi, es baroju viņu un ņēmu vērā tautas padomus laktācijas uzlabošanai: tēja ar pienu, valrieksti un saldie biezpiena sieriņi… Kalorijas uzņēmu, piena daudzums nepalielinājās…. Vai es zināju, ko daru? Acīmredzot nē.

Kāpēc neizdevās saglabāt rezultātu

Mani ierobežojumi pārtikas produktos vai ēšanas laikā ir ļoti sāpīgi. Nedrīkst saldumus – neciešami gribas kūku, nevar ēst pēc sešiem – 18:15 nepārvarami gribas ko ieēst. Kā visiem.

Man ir mīļš, lai gan nervozs darbs ar milzīgu skaitu klientu, partneru, sanāksmēm; kopā ar grupu brīvprātīgo vairākus gadus palīdzam bērnu namiem. Bērni, daudz draugu un domubiedru, jauni un jauni projekti visiem kopā. Man vienmēr teikuši, ka esmu skaista un efektīva, man nebija liegta vīriešu uzmanība, mani uzaicināja būt par modeli foto projektā, bet…

Man kļuva nepanesami redzēt sevi tādu

Mans svars bija sasniedzis 125 kg ar auguma garumu 165 cm, bet man nebija pat aizdomu par tādu svaru – nosvēros, kad nolēmu zaudēt svaru. Kritiskais brīdis: es vairs nespēju pieņemt un mīlēt sevi. Nevienas citas motivācijas zaudēt svaru nebija.

Vienā no sociālajiem tīkliem es redzēju reklāmu – kaloriju kalkulatoru. Nolēmu to izmēģināt, ja vien tas nebūs vēl viens “naudas pumpis”. Jānorāda savi parametri – augums, svars, vecums, dzimums – un kalkulators aprēķina kilokaloriju, olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu normu dienā.

Mana norma izrādījās negaidīti saudzīga – 1480 kilokalorijas dienā (var salīdzināt ar pazīstamas TV zvaigznes diētu – tajā ir ap 800-1200 kilokaloriju). Ieteikumus par taukiem, olbaltumvielām un ogļhidrātiem es neievēroju: centos, bet tas būtu ļoti grūti. Galvenais, ka jaunā sistēma neietvēra nekādus ierobežojumus, izņemot kalorijas, un šajās robežās es daru praktiski to, ko gribu.

Ja vēlies kaut ko kaitīgu – tas ir iespējams, bet obligāti jāsarēķina, cik no dienas normas paliek. Ir svarīgi piefiksēt visu: rieksti, konfektes, gurķi. Ļoti ātri tas kļūst par ieradumu. Faktiski tā ir pārtikas dienasgrāmata, kādu prasa pierakstīt daudzi dietologi, bet, kad tevi piespiež, atrodas tūkstošiem iemeslu to nedarīt.

1 komentārs

Pievienot komentāru