Ārstēšana, Sāpes

Injekcija pret osteoporozi – vai palīdzēs?

Foto - Shutterstock

“Man ir osteoporoze. Lai nebūtu katru dienu jādzer zāles, ārsts ieteica veikt injekciju. Vai tai ir kādas priekšrocības, salīdzinot ar medikamentiem?” GUNTA ALOJĀ

Osteoporozes slimniekiem vēnā ievada bifosfonātu grupas medikamentus, kas darbojas līdzīgi tabletēm. Injekciju var veikt reizi gadā vai trijos mēnešos. Pēdējā laikā pieejams arī jaunākās paaudzes preparāts, ko injicē muskulī. Lai izvēlētos vispiemērotāko medikamentu, jāņem vērā dažādi faktori, piemēram, vai ir vesels kuņģis un nav alerģijas pret zālēm.

– Daži pacienti atsakās no intravenozas medikamentu formas, taču citi to uztver gluži kā atpestīšanu. Ja slimnieks nejūtas drošs attiecībā uz gadu, zāles var ievadīt reizi trijos mēnešos, – stāsta medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite un osteoporozes speciāliste Sandra Černišova.

Būtiska injekciju priekšrocība ir to ērtā lietošana – pacientam nevajag sistemātiski uzņemt medikamentus un ievērot noteiktu režīmu. Vēl svarīgāks ieguvums ir tas, ka osteoporozes zāles no kuņģa gļotādas uzsūcas diezgan slikti, it īpaši, ja tā nav vesela. Taču, ievadot preparātu vēnā, nepieciešamā deva noteikti nokļūs asinsritē.

Pacienti nereti pārprot, ka specifisko medikamentu injicēšana atbrīvo no kalcija un D vitamīna uzņemšanas, taču tos jāturpina lietot paralēli, citādi veselības stāvoklis neuzlabosies.

Dažkārt pāris dienu pēc zāļu ievadīšanas vēnā mēdz būt gripai līdzīgi simptomi, ko izraisa kalcija līmeņa strauja pazemināšanās asinīs. Ja cilvēkam piemīt alerģiska reakcija pret medikamentiem, drošāk lietot tabletes, taču daktere Černišova savā praksē nav novērojusi, ka pēc injekcijas rastos būtiskas blakusparādības.

Lai kavētu kaulu šūnu aktivitāti, nepieciešama noteikta medikamenta deva. Tā iedarbība nav gluži vienmērīga līdz pat attiecīgā perioda beigām, tomēr zāles šajā laikā nevajag ievadīt atkārtoti, savukārt tabletes jādzer katru dienu, reizi nedēļā vai mēnesī.

Ja salīdzina osteoporozes ārstēšanas kursa cenu visam gadam, dzerot tabletes un medikamentu injicējot, izdevumi ir gandrīz līdzīgi, tikai pēdējā gadījumā visa summa jātērē uzreiz.

Pievienot komentāru