Dzīvesveids, Pirts

Tomātu salāti, kastaņi skrubī… Izcilu Latvijas pirtnieku neparastās skrubju receptes

Foto - Dievietei.lv

Ikvienam pirtsmīlim ir savi iecienītie augi un to kombinācijas, bet pirtnieki šajā tēmā iedziļinās vēl pamatīgāk, izmēģina visu, kas vien dabā rodams, izlolo arvien jaunas receptes. Ieskatam daži rosinājumi.

No dārza un virtuves

Iesaka Ziedonis Kārkliņš

Ja pēc pusdienām paliek pāri tomātu salāti, blenderī iekšā un uz pirti! Tomātam piemīt pretiekaisuma un audus atjaunojoša iedarbība. Skaistuma maskām der viss, kas paliek pēc augļu un dārzeņu sulas spiešanas. Izspaidām var pievienot medu, krējumu un raugu, tas bagātīgi satur B grupas vitamīnus.Sausai ādai ieteicama ķermeņa maska ar burkānu izspaidu piedevu. Sablendēta svaiga kāposta un krējuma putriņu klāj uz visa ķermeņa. Uz sejas un visas miesas var klāt ķirbja mīkstumu, kas sajaukts ar ogām, medu un krējumu.

Rūgtie un vērtīgie

Iesaka Līga Reitere

Skrubī neizmantoju sāli, vien pulveri no augiem, kas satur rūgtvielas. Savācu pelašķus, biškrēsliņus un kumelītes, ar visiem kātiem sasienu buntītēs. Izkaltēju, tad lieku auduma kuļķenē un nobirdinu smalkumus. Pēc tam lieku uz galda un ar mīklas rulli ripinu pāri, kamēr viss sasmalcināts; smalkni vēl izsijāju. Iznāk trejāds labums: sīkumi – skrubim, vidējie birzumi – tējai, bet kāti – kāju vannošanai. Tur-klāt ar kātu vīkšķi var labi izmasēt pēdas.

Arī kastaņu un diļļu sēklas

Iesaka Rasma Biezbārde

Lielisks skrubja pamats ir kastaņi – tīkams ādai, turklāt enerģētiski labvēlīgs. Bumbuļus izloba no miziņām, kamēr svaigi, sagriež un smalki samaļ. Skrubī der dažādas smalki samaltas sēklas. Zieds ir auga attīstības radošākais brīdis, bet sēkla – auga spēka koncentrācija. Kliņģerīšu un diļļu sēklas der nemierīgam cilvēkam. Smaržīgās meža dižzirdzenes sēklas stiprina imunitāti, nomierina nervu sistēmu. Mārdadža sēklas dara harmoniskāku, ļauj pasargāties no negatīvā

Ja izspiež pīlādžu sulu, biezumus var likt ne tikai tējā, bet arī skrubī. Līdzīgi rīkojas ar smiltsērkšķi un irbeni – izžāvē mizas un kauliņus, kas paliek pēc sulas atdalīšanas, samaļ un pievieno skrubim.

Draugos ar zirņu miltiem

Iesaka Aelita Batņa

Zirņu miltiem piejauc izžāvētu un samaltu drogu, pievieno jūras sāli: ēdamkarote miltu, 100 g sāls, tējkarote augu pulvera. Šāds skrubis ir labs, jo zirņu milti gan maigi tīra, gan nodrošina ar B grupas vitamīniem.

Pievienot komentāru