Dzīves māksla, Psiholoģija

Deviņas pazīmes, kas norāda, ka mēs maksājam mūsu senču parādus

Foto: 123RF

Manā psihologa praksē reizēm ir gadījumi, kad ir grūti saprast, kāpēc klientu vajā neveiksmes, nomāc neizskaidrojams nemiers, kurš periodiski un regulāri rodas no nekurienes. Klienti saka, ka jūt – viņi NEDZĪVO savu dzīvi, pamana “satraucošas dīvainības”, stāsta psiholoģe Anna Hodosova. Šķiet, ka stāstot par sevi cilvēks neatceras būtiskus traumatiskus notikumus, stresu, tomēr viņš pārdzīvo pēctraumatisku reakciju – pēkšņas baiļu lēkmes, fizioloģiskas to izpausmes – sirdsklauves, drebuļus, svīšanu, spriedzi organismā utt. Vai, piemēram, uzmācīgas darbības, fobijas, depresijas. Un tad labs risinājums ir ielūkoties ģimenes vēsturē, un, veicot pētījumu, var atrast simptomu avotu, kurus priekštecis ir projicējis uz pēcnācējiem. Terapeitiskā darba gaitā var rasties izpratne, kas ļaus atbrīvoties no simptomiem, pārtraukt maksāt senču parādus, pāršķirt lapu un sākt savu dzīvi no baltas lapas.

Lai ilustrētu dzimtas enerģijas ietekmi, piedāvāju veikt nelielu diagnostikas un resursu vingrinājumu.

Iekārtojies ērti, aizver acis, ieklausies savā vienmērīgajā un klusajā elpošanā. Atceries šo sajūtu. Tagad iedomājies, ka tev aiz muguras sēž mamma un tētis. Kāda sajūta? Tagad vizualizē mammas un tēva vecākus katram aiz muguras. Sajūtas mainījās? Tagad katra no vecvecākiem vecākus, vienalga, vai tu viņus pazini vai nē. Tagad apgriezies un aplūko viņus. Katra no viņiem esamība radīja tavu dzīvi, katrs no viņiem deva ieguldījumu tajā, ka tagad tu esi šeit. Sajūti enerģiju, kas nāk no gadsimtu dzīlēm. Piefiksē savas sajūtas.

Ja jūti siltumu, pozitīvu un gaišu enerģiju, tas nozīmē, ka dzimtas spēks ir ar tevi un visi šie cilvēki aiz tavas muguras tev palīdz. Tava dzimta nes sevī lielus resursus un iespējas. Tas ir ļoti labi! Bet dažreiz var būt arī citas sajūtas no šī vingrinājuma. Ja sajūtas nav patīkamas, tad, iespējams, būtu nepieciešams pastrādāt ar savu ģimenes vēsturi pašam vai ar speciālista palīdzību.

3 Komentāri

Pievienot komentāru