Dzīvesveids, Pirts

Astrologi par labākajām pirts dienām

Ilustratīvs attēls

Ja kalendārā redzams uzzīmēts ķipītis vai slotiņa, tas vēsta – šī ir pirtij labvēlīga diena, tātad organisms pilnasinīgāk uzņems dziedniecisko iedarbību. Tomēr nereti praktiķu un speciālistu viedokļi par labākajām dienām pirts procedūrām un principiem, kā tās nosaka, atšķiras.

Iesaka astroloģe Guna Kārkliņa

Kopš senseniem laikiem vislabākais palīgs ikdienas gaitās bijis Mēness, tāpēc lūkojam Mēness kalendārā. Piekrītu uzskatam, ka vislabākā pēršanās ir 3., 5., 6., 10., 17., 21., 24. un 30.Mēness dienā. Kā zināms, par Mēness dienu dēvē periodu no Mēness lēkta līdz rietam; tā var ilgt diennakti vai tikai kādas stundas.

Savukārt pirtij nelabvēlīga ir 4., 7., 9., 12., 14., 15., 19., 23. un 29. Mēness diena. Runājoties ar pirtniekiem, esmu uzzinājusi, ka arī sliktajā dienā var atrast ko labu, izvēloties atbilstīgu pirts rituālu. Piemēram, 9., 19. un 29. ir tā dēvētās sātana dienas, ko vēlams pavadīt mierīgi un enerģētiski attīrīt telpas. Tad kāpēc gan nevarētu saudzīgā pirts procedūrā likvidēt negatīvās enerģijas organismā?!

Nereti raugās, kurā zodiaka zīmē konkrētajā dienā atrodas Mēness. No šī skatpunkta raugo-ties, piemērotākās dienas pirts baudīšanai ir tad, kad Mēness atrodas Ūdens stihijas zīmēs – Vēzī, Skorpionā, Zivīs. Vēl tiek pievērsta uzmanība Mēness fāzēm. Attīrīšanos labāk veikt dilstošā Mēnesī, enerģijas lādiņu uzņemt augošā, bet tukšā Mēnesī gan labāk neko nepasākt. Pirtssloti-ņas vislabāk siet augošā Mēnesī.

Reiz ezoterikas festivālā Helsus man bija iespēja izbaudīt pirtnieka pērienu, un tas mani atbrīvoja no ieilguša bronhīta. Uzsveru – tā bija pirtij labvēlīgā 17. Mēness diena un astronomiskais pilnmēness, kas atradās Strēlnieka zīmē. Pēc pirts, kur izmantoja arī kadiķa slotiņas, elpot kļuva vieglāk, slimība atkāpās.

Iesaka astrologs un pirtnieks Ainars Andersons

Pārsvarā skatos, kāds ir Mēness – augošs vai dilstošs. Ja Mēness ir augošs, akcentu vairāk rāk lieku uz enerģijas došanu peramajam; ja dilstošs – vieglāk attīrīt no visa veida sārņiem. Principā darīt var arī otrādi, tikai tad nākas krietni vairāk un ilgāk nopūlēties. Cilvēks, kas saņem pirts procedūru, parasti īpašu atšķirību nesajūt, ja nu vienīgi ir mazliet lielāks nogurums pēc pirts, ja pirtnieks darījis pretēji tam, kāds ir Mēness. Toties es kā pirtnieks gan izteikti jūtu atšķirību. Esmu veicis nopietnu attīrīšanu augošā Mēness fāzē, bet pēc tam rokas kā lupatas un pats esmu bez spēka. Tāds pats efekts, ja dilstoša Mēness fāzē vairāk koncentrējas uz enerģijas došanu.Reizēm, ja cilvēks vēlas, pie-meklēju atbilstīgus augus saskaņā ar to astroloģisko atbilstību planētām un zodiaka zīmēm. Tos vai nu iesienu slotiņā, vai arī citādi izmantoju procedūrā – piemēram, pēriena laikā uzlieku noteiktai ķermeņa vietai.

Iesaka astroloģe Līga Šīrona

Pirtī iešanai visas dienas labas, ja vien ir atbilstīgs mērķis vai procedūra. Kā astroloģe esmu gadiem ilgi konsultējusi kalendāra veidošanu, ieteikusi piemērotākās dienas iešanai pirtī, balstoties uz vienkāršu apsvērumu – kad Mēness ir Ūdens stihijas zīmēs, latviskās pirts rituāli visdziļāk tiek klāt sakrātajiem sārņiem gan fi ziskā, gan enerģētiskā, gan emocionālā līmenī. Tomēr pirtī var iet arī citās dienās. Attiecībā uz to, ko no procedūras saņem un ko tajā atstāj, darbojas vispirms jau Mēness cikla princips. Augošā Mēnesī uzkrāj, tātad – kamēr Mēness vēl aug, no pirts procedūras vēlas to, kas trūkst, vislabāk – atbilstīgi stihijai, kurā tobrīd dzīvojas Mēness.Savukārt, kad Mēness sāk dilt, uz pirti dodas atbrīvoties no liekā. un, jo vecāks Mēness, jo dziļākiem nosēdumiem varam tikt klāt, sāpīgākus sār-ņus nomazgāt. Nozīme arī stihijām, kurās atrodas Mēness, tās var izman-tot precīzākiem ieteikumiem.

Kad Mēness ir kādā no Uguns stihijām (Auns, Lauva, Strēl-nieks), darbojas ar drosmes, degsmes, jaudas, dzīvīguma trūkumu (augošā) vai pārpalikumu (dilstošā). Kad Mēness ir Zemes stihijas zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis), strādā ar miesu, kauliem, vielmaiņu un sastrēgumiem organismā, kā arī varenāk izmanto dabas zaļos palīgus – slotiņas. Gaisa stihija atbild par elpošanu un domāšanu, tātad augošā Mēnesī, kad tas ir Dvīņu, Svaru un Ūdensvīra zīmē, pieelpo sevi pilnu ar skābekli, izkustina visus ķermeņa un prāta stūrīšus. Dilstošā Mēnesī atbrīvojas no vecām domām, uzskatiem, pārmērīgas prātošanas un nespējas atslēgt prāta kontroli. Kad Mēness ir Ūdens stihijas zīmē (Vēzis, Skorpions, Zivis), vai nu augošā Mēnesī izmirksti līdz ausu galiņiem – ja esi pārāk ciets, šerps, nejūtīgs, baidies no sajūtām, vai vecā Mēnesī skalo ārā aizvainojumus, sāpes, bēdas, skumjas un citas emocijas, kas kavē dzīvot laimīgi.

Pievienot komentāru