Dzīvesveids, Padomi

Kuras ir īstās un kas – neīstas smaržas?

Foto - Shutterstock

Lasītāja jautā: “Jūsu žurnālā bija publicēts stāsts par sievieti, kura aizraujas ar smaržām. Tā arī neatradu atbildi uz mani interesējošu jautājumu – kādi parametri raksturo smaržu īstumu? Veikalos var nopirkt arī tualetes ūdeni, taču, manuprāt, diez vai tās ir smaržas.”

“Tualetes ūdens vai parfīmūdens apzīmē smaržu koncentrācijas atšķirību – cik liela ir smaržu kompozīcijas attiecība pret spirtu,” skaidro interneta bloga sekodegunam.lv veidotāja Marika Rozenberga. Tualetes ūdenī tā ir 5–20%, parfīmūdenī 10–30%, bet parfīms jeb smaržas satur 20–50%. Latvijas veikalos gan tikpat kā nevar atrast smaržas, kas ir parfīma koncentrācijā. Visizplatītākais tomēr ir Eau de Toilette (tulkojumā – tualetes ūdens), vieglais parfimērijas veids. Sarunvalodā gan visu mēdz dēvēt par smaržām.

Smaržu kvalitāti nosaka izejvielas un darbs, kas ieguldīts, lai tās radītu. Marika iesaka visvairāk uzticēties savam degunam, sākt smaržas ostīt, nekautrējoties likt pie deguna arī tās, kas šķiet pārāk dārgas. Ja sāk izsmaržot visu, pamazām saprot to atšķirību. Ja esat ārzemēs, ir vērts iegriezties veikalos, kur piedāvā nišas smaržas. Rīgā tādas pārdod, piemēram, veikalos Spots vai Neroli. “Nebaidieties no augstās cenas. Drīkst taču paostīt, pateikt paldies un iet prom,” pasmaida Marika.

 

logo-36

 

Pievienot komentāru