Sekss, Tuvība

5 iemesli, kādēļ meditācija var palīdzēt seksā

Foto - Shutterstock.com

Aizraujošs sekss sākumā var nešķist kā ieguvums no meditācijas, taču jāuzsver, ka prāta pilnasinība var izdarīt guļamistabā vairāk nekā “Viagra”, raksta portāls “Mindbodygreen.com”.

Pārāk ilgu laiku meditācija bija saistīta ar askētismu un mūkiem, tādēļ tik ilgi netika aplūkota tās ietekme uz seksuālo dzīvi.

Portālu iedvesmojis kāds Ziva meditācijas skolas piekritējs, kurš gadu piekopis meditācijas praksi divreiz dienā. “Dzīvniecisks, dabisks, un ar prātu neaptverams” – bija vārdi, ar kuriem viņš raksturoja savu no jauna atrasto seksuālo drošsirdību. “Mana seksuālā dzīve bija satricinoša. Meditācija un primitīvs sekss nešķiet lietas, kas būtu saistāmas, bet tagad es tam ticu,” teica meditācijas praktiķis.

Pēc pirmās nedēļas meditācijā viņš pamanīja, ka spēj ne tikai veikt ilgāku dzimumaktu, bet arī to, ka viņš jūt vairāk kontroli pār saviem orgasmiem, viņam ir daudz vairāk enerģijas.

Kāpēc meditācija padara jūs labākus gultā? Šeit svarīgs ir konteksts. Daudzi no mums cieš no stresa, kuru iemels var būt darbs, mūsu attiecības, finansiālie apstākļi vai arī citi iemesli. Stress samazina kortizola un adrenalīna līmeni un tas ir iemesls, kāpēc krītas iekāre un sniegums seksā kļūst vājāks. Jūs būsiet dzirdējuši, ka meditācija ir ļoti spēcīgs līdzeklis, lai samazinātu stresu. Tāpēc tas ir arī iemesls, kāpēc meditācija var palielināt seksuālo iekāri un uzlabot sniegumu, – samazinot kortizola un adrenalīna līmeni.

Tālāk aprakstīsim piecus veidus kā meditācija var uzlabot jūsu seksuālo dzīvi.

Meditācija sniedz labu atpūtu, un jums ir vairāk enerģijas seksam

“Ne šonakt mīļais, esmu nogurusi!” Cik daudzas reizes jūs esat jutuši, ka spēku izsīkums ir attaisnojums, lai jums nebūtu seksa. Jūs neesat vienīgie; spēku izsīkums ir viens no galvenajiem iemesliem daudziem pāriem, kādēļ viņiem ir mazāk seksa nekā viņi vēlētos. ASV Nacionālā miega fonda pētījumā atklājās, ka ceturtdaļa precēto vai kopdzīvē esošo amerikāņu ir tik ļoti liels miega trūkums, viņi bieži ir pārāk noguruši, lai ļautos seksam.

Kad jūs meditējat, jūs savam ķermenim dodat atpūtu, kas ir spēcīgāka un dziļāka nekā miegs, un tā jums palīdz justies labāk, esot nomodā. Šis enerģijas lādiņš varbūt ir tieši tas, kas jums nepieciešams pēc darba, lai dotu jums grūdienu seksuālajām spēlēm.

Meditācija samazina stresu, un rezultāts ir bauda ir spēcīgāka

Palielināts kortizola līmenis var samazināt iespējas sievietēm sasniegt orgasmu, bet vīriešiem var veicināt erektilo disfunkciju. Nesen veiktā pētījumā atklājies, ka sievietes, kurām kortizola līmenis pārsniedz noteiktu robežu, fiziski nav spējīgas sasniegt orgasmu. Padomājiet par to: vai jūtaties izaicinoša, kad jūs esat stresā. Visticamāk, ka nē.

Tādēļ ir arī pamats, ka gandrīz katrai civilizācijai jau no pirmsākumiem ir pārošanās rituāls pirms seksa. Jaukas vakariņas, šampanietis, austeres un mūzika var palīdzēt atslābināties un noskaņoties seksam. Jo vairāk atslābinājušies jūs esat, sākot dzimumaktu, jo vairāk iespējamības, ka jūs to izbaudīsiet un sasniegsiet kulmināciju.

Ar līdzīgiem riskiem sastopas arī vīrieši. Erektilās disfunkcijas eksperts no Lahejas klīnikas Nelsons Benets uzsver, ka stress, bailes, nemiers, raizes un frustrācija liek ķermenim izdalīt adrenalīnu, tādēļ sašaurinās asinsvadi un tas traucē sasniegt labu erekciju.

Meditācija izrauj no cīņas un paceļ lidojumā un no dīkstāves – spēlē. Dažas dienas kopš meditācijas prakses uzsākšanas un jau adrenalīna un kortizola līmenis krītas. Smadzenes sāk vairāk ražot dopamīnu un seratonīnu, kuri ir laimi izraisošas vielas. To izdalīšanās smadzenēs palīdz palielināt seksuālo apetīti un palielina orgasma intensitāti.

Pievienot komentāru