Bērni, Zīdaiņi

Aizkustinoši: Spēka dziesma glābējsilītē atstātajam Kristam no zāļu sievas Līgas Reiteres

Foto - Ivars Soikāns/LETA un Reitere.lv

“Manas Lieldienas sākās ar brīnumainu notikumu. Dziedāju jaundzimuša bērniņa dzīves krustcelēs,” telefona sarunā pavēsta ventiņu zāļu sieva un pirtniece Līga Reitere.

Jaundzimušais bija atstāts Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas glābējsilītē, un tas notika tieši Lielajā Piektdienā. 4-6 dienas vecais puisītis bija ietērpts siltā kombinezonā, blakus atstāti arī pamperi un iepakojums ar mākslīgo piena maisījumu zīdaiņiem.

Ventspils slimnīcā glābējsilīte tika atklāta 2012. gada 20. jūlijā, un līdz šim tajā bija ielikts tikai zaķītis, mīksta rotaļlieta, ar ko tagad spēlējas Bērnu nodaļas mazie pacienti. Šā gada Lieldienās glābējsilītē tika atstāts pirmais bērns.

“Tā kā bērniņš nonāca pie mums tik īpašā laikā, vēlējāmies dot viņam spēka maizi turpmākai dzīvei. Izlēmām, ka svētdien, Pirmajās Lieldienās liksim puiku vanniņā. Līdzīgi kā rīkojas pirtīžu rituālā – ar ticējumiem un spēka vārdiem,” stāsta Bērnu nodaļas vadītāja Ieva Ozola.

Viņas pašas mazbērni savulaik pirtīžas piedzīvoja pie brīnišķīgās pirtnieces un zāļu sievas Līgas Reiteres, izlēma lūgt padomu viņai. Izrādījās, ka Līga tobrīd atrodas netālu no Madonas, taču palīdzēja ar prieku.

Vispirms bija jāsapin pīnīti no sārtiem un zaļiem dzīpariem – sārtais diedziņš kā mīlestības nesējs, zaļais – gādā par veselību. To paveica nodaļas slimnieku kopēja Raita, savukārt daktere Ozola sagādāja sudraba monētiņu un jaunas drēbītes, baltu krekliņu mazulim.

Vannošanas un šūpošanas laikā telefonā skanēja Līgas balss, viņa dziedāja pirtīžu dziesmu un teica spēka vārdus.

“Izskrēju sētā zeķēs un dziedāju, plašumā veroties. Smaidīju un raudāju aiz saviļņojuma.

Tas man bija liels gods – būt klāt mazuļa dzīves krustcelēs,” atklāj Līga.

Daktere Ieva Ozola teic, ka tas bija ļoti aizkustinoši, grūti valdīt asaras. Līgas skandētos spēka vārdus ierakstīja kartiņā, ko dos mazulim līdzi dzīvē. Pēc tam puikam deva vārdu, arī zīmīgu – nosauca par Kristu. “Kristam šobrīd veic analīzes, lai precizētu viņa veselības stāvokli, taču puika izskatās vesels un ņiprs, ir mierīgs kā tāds eņģelītis,” piemetina ārste.

Rīt Līga Reitere brauks uz Ventspili raudzībās pie mazā Krista.

40 Komentāri

  1. Dzīve ir sākusies pat ļoti labi, ja ne pa visam tā kā tam vajadzēja būt, tad otrs labākais variants nu noteikti. Par vārdu “krists” gan piekrītu, tā bērnu nevajadzēja saukt, bet gan jau jaunie vecāki pārsauks.
   Tas “krists” tik izmantots patreiz, lai nav bezpersonisks “puisītis”, kaut gan arī “puisītis” ir mīļi.
   Mazajam vēlu krietnus vecākus, labu veselību.
   Un, paldies, sievietei, kura dāvāja dzīvību, nevis veica abortu.

  2. Vai tad tiešām tā ir, ka vārds nosaka likteni? Kur ir pierādījumi? Uz kā balstās tādi apgalvojumi? Cilvēki paši izdomā likumus, stereotipus un vēl cenšas tos nodot citiem. Priekš kam tā jādara?

 1. Jūs esat veikuši svētu darbu un vēl Līgas labie vārdi un dziedājums..Lasot asaras sakrēja acīs.Lai Dievs dod , ka bērniņam atrastos labi audžuvecāki

  1. tie nebūs audžu vecāki, bet gan īstie..
   audžu vecāki, ir tie, kuri audzina tik uz brīdi, kamēr bērnu kāds adoptē. Adoptētājs likuma priekšā ir tikpat vecāks, cik bērna radītājs. Un ne jau spermas donori un olšūnu donori ir vecāki, vecāki ir tie, kuri mīl, audzina, lolo.

 2. Ar Dieva un labu cilvēku palīdzību dzīves ceļš iesācies. Vārds, manuprāt, spēcīgs un atbilstošs. Lai patiesa mīlestība apņem šo mazulīti arī turpmāk!

 3. Vai te k-kas nav nedaudz greizi???Reiteres k-dzes dziedājums pa telefonu mazajam puisītim tiešām bija vajadzīgs???Pati nesen kļuvu māmiņa un mani mācīja,ka zīdaiņa klātbūtnē nedrīkst lietot mobilo.

  1. No sākuma vajadzētu noskaidrot situāciju pirms mesties kritizēt. Varbūt dziesma tika atskaņota skaļrunī, turot telefonu pa gabalu nost no bērna vai kā citādi. Un ja L.Reitere gribēja izdarīt ko labu, dziedot dziesmu, kur ir teikts, ka to nedrīkst un ka tas ir slikti?

 4. Nu kā var ienākt prātā dziedāt spēka dziesmas pa telefonu?un vēl zīdainim?
  Un kas tā par zāļu sievu?Izklausās pēc pesteļošanas!
  Kas tur Ventspilī notiek?

 5. Nu ko lai saka…jo nabadzīgāka valsts, jo vairāk zeļ un plaukst pesteļošanās un buršanās. “Zāļu sievai” tas maizes darbs, ne par velti to dara. (pa telefonu gan jau pa velti nodziedāja, bet tā toties laba reklāma). Sāp sirds par mazo bērniņu, tāda nu ir tā dzīvīte, kad paša mamma atdod pasaulei par spēlēšanās objektu. Redz, izdomāsim “pirtīžas” taisīt un taisīsim. Spēka vārdi, phe. Kaut nu atrastos normāli adoptētāji puisītim un jaunā mamma ņemtu savā azotē un aizsardzībā, ne svešām bābām ko savu “dvēseliskumu” spodrināt.

 6. Līga Reitere ir ļoti cienījama sieviete un dara ļoti svētīgu darbu. Paldies viņai par to.
  Lai Kristam labi vecāki un Dieviņš vada viņu. Lai top!

  1. Cienījama sieviete būtu atbraukusi no Madonas (nav jau nemaz tik tālu) un klātbūšanā būtu stiprinājusi mazo bērniņu.
   Šajā gadījumā tāda tukša dižošanās vien sanāk.Vārdi bez darbiem nav neko vērti.

   1. Katrs spriež pēc sevis. Vai tad labu darīt nevar arī bez reklamēšanas? Ja kāds uzrakstīša rakstu par puisēnu, tas arī ir slikti? Vai viss mūsdienās tiek darīts tikai aiz ļaunuma un reklāmas? Cilvēki, vai tiešām nekā laba nevaram vairs dzīvē saskatīt?!

  1. Protams. Pagānisko rituālu piekopējām gan siltas, tik siltas sirsniņas. Runa ir par to, ka bez vecākiem palicis bērns ir neaizsargāts, katrs var darīt ar viņu, kas ienāk prātā.

 7. Cilvēki! Kur jūs esiet pazaudējuši labo? Kāpēc vienam otru jānorej??? Tāpēc jau bērniņa māte atteicās no viņa, jo apkārt tādi rējēji. Kā suņi… Kāpēc jums skauž? Kāpēc pārmetiet otram? Vai paši esiet labāki?

 8. Ja šī zāļu sieva būtu auklējusi,šūpojusi mazo Kristu un tad dziedājusi -tad to varētu saprast.Bet dziedāt zīdainim pa telefonu nu gan nevajadzēja,tāda ākstīšanās vien sanākusi.Un viņai tas esot brīnumains notikums,kuru tagad jāreklamē?kauns nav?

  1. Absolūti piekrītu, pietiktu piezvanīt personālam, un novēlēt atrast Kristam vislabākos vecākus. Nespļaušu puisīša bioloģiskajai mātei, apstākļi mēdz būt pat prātam neizprotami, vismaz atstāja īstajā vietā godam, kāda sieviete, kura pati nespēj sevi ar jaunu dzīvību aplaimot, kļūs laimīga māmiņa Tikai visu to labāko!

 9. Piekrītu augšākminētajam,par Līgu Reiteri.Būtu atbraukusu , pa telefonu dziedāt nav liela lieta… Bērniņam lai Dieva svētība un mīlestība!!! Sirds sāp par to, kā mātes pamet savus bērniņus…Pienāks brīdis ,kad tā sieviete dziļi nožēlos savu vājuma brīdi.Cilvēks otram var sniegt tikai to , kas pašam ir ,acīmredzot mātei pietrūcis mīlestības ko sniegt bērniņam, bet mīlestība nāk no Dieva.Sūtu labas domas mazajam bērniņam…

 10. Negribu nevienu te kaut kā kaitināt, bet tieši latviešiem ir ļoti spēcinoši Bizantijas vārdi, tādi kā, piemēram, Aleksandrs, Vasilijs, Viktors, un citi.
  Lūdzu saprast mani pareizi, bet tas ir fakts.

 11. Pirmkārt – kas tas par jēlu vārdu ieviesies “pirtīžas” ?!
  Otrkārt- ar kādām tiesībām bērnu pakļauj reliģiski pagāniskiem rituāliem?! Piemēram, kristības bez pieauguša aizbildņa atļaujas ir aizliegtas, bet šeit kaut kāda vannītes, spēka vārdi..sviests

  1. Ja gribās kādam kaut ko pārmest, vienmēr var atrast iemeslu. Un kur ir pamatojums, ka spēka dziesma ir pagānisks rituāls? Tad jau sanāk, ka jebkuru dziesmu var palikt zem jēdziena “pagānisks”. Cilvēks gribējis un vēlējies izdarīt ko labu, jūs paši to gribat/darat? Vai kāds no jums, komentētājiem, gribētu nodziedāt bērnam kaut vai šūpuļdziesmu?! Kritizētāji, sāciet kritizēt sākumā sevi.

 12. Kāda vaina vārdam? Krists ir skaists vārds. Tajā ir Jēzus spēks un svētība. Lai kaut vai paskatāmies uz mācītāju Kristu Kalniņu- gudrs un drosmīgs cilvēks!

 13. Teksta autorei Guntai Taborei – “spēka vārdus ierakstīja kartiņā” – latviešu valodā nav vārda “kartiņa”, tāpat kā “tantiņa”. Ir kartīte un tantīte. Cieniet latviešu valodu.

 14. būtu labi ,ja būtu vesels,derētu tiem adoptējamiem bērniem ģenētiku pārbaudīt,cik tas iespējams,ja kā bija rakstīts,dzemdēts slimnīcā no mātes piedzīt alimentus/tas būtu tikai godīgi/

Pievienot komentāru