Netradicionāli, Padomi

Kā pagatavo aizsardzības rīku – raganu pudeli. Skaidro zinšu krājējs

Foto - Shutterstock

Aizsardzības talismanu veidošana allaž aizņēmusi stabilu vietu maģijā, tāpēc ir ļoti daudz ar šādu maģisku priekšmetu saistīto rituālu. Piedāvājam iepazīties ar vienu no tiem. Tā ir savulaik par varenu maģisku talismanu uzskatītā raganu pudele. Konsultē seno zinšu krājējs, grāmatas Zintnieku senie rituāli autors Māris Pelēkais.

Raganu pudeles uzdevums sākotnēji bija uzņemt sevī negatīvo enerģiju un jebkuru maģisku uzbrukumu, kas vērsts pret pudeles īpašnieku. Un – pretēji tam, ko varētu secināt pēc nosaukuma, – šīs pudeles gatavoja tie, kas centās aizsargāties no raganām, nevis pašas raganas. Mūsdienās raganu pudeles uzdevumu loks ir paplašinājies – tās tiek gatavotas mīlestības piesaukšanai, naudas un veiksmes piesaistīšanai un citu mūžam aktuālu vajadzību apmierināšanai.

Mazliet no vēstures

Daži avoti vēsta, ka raganu pudele ir britu izgudrojums, bet šāda vissenākā zināmā pudele uzieta Vācijā. Domājams, ka tā izgatavota 13. gadsimtā. Tajā atrastas visas klasiskās sastāvdaļas, aizsargājamā cilvēka urīnu ieskaitot.

Karalienes Elizabetes I laika Anglijā bija raganu pudeļu ziedu laiki.

Īpašnieka urīnu līdz ar matiem un nagiem raganu pudelēs lika līdz pat 17. gadsimtam, kad to nomainīja etiķis vai sarkanvīns (tas glabāšanas laikā tik un tā pārvērtās par etiķi) un sāls.

Laikā no 15. līdz 17. gadsimtam pudelēs sāka likt arī asus un griezīgus priekšmetus: naglas, kniepadatas, stikla lauskas.

Derīguma termiņš

Dažādi meistari min atšķirīgus laika posmus: ir avoti, kas min pat 10 gadus (arī mūsu konsultants Māris Pelēkais apgalvo to pašu), dažviet minēti septiņi gadi. Protams, tas viss ar nosacījumu, ka pudele izgatavota un noglabāta pareizi, – par to lasiet tālāk.

Kas nepieciešams raganu pudeles izgatavošanai

1. Pudele

Ja gribat ievērot tradīciju, talismans jāveido no zaļa vai zila stikla. Vēsturnieki atraduši arī māla pudeles, tā dēvētos belarminus.

Pudeles izmēram nav izšķirīgas nozīmes, taču ērtāk būs darboties ar neliela izmēra pudelīti, kuru iespējams cieši aizkorķēt. Tā varētu būt, piemēram, tukša nagu lakas vai aromātiskās eļļas pudelīte.

Pudeles krāsu var izvēlēties atbilstīgi mērķim: enerģiju labāk atstaros nekrāsots stikls, savukārt uzsūks un izkliedēs – tumšs.

2. Pildījums

 • Etiķis vai sarkanvīns (Māris Pelēkais iesaka etiķi, jo tā ir agresīvāka viela).
 • Stikla lauskas.
 • Kniepadatas.
 • Naglas (avotos minēts, ka vislabāk der no dēļiem izvilktas sarūsējušas naglas). Piemērots skaits būtu 13.
 • Sāls.
 • Citi sīki priekšmetiņi ar asām malām (gliemežvāki, olu čaumalas).
 • Monētas, pelni (tas gan vairāk attiecas uz citiem nolūkiem, nevis aizsardzībai paredzētām pudelēm (sk. receptes).
 • Dažādas zālītes – visbiežāk ticis lietots rozmarīns, taču minētas arī kumelītes, kliņģerītes.
 • Pēc izvēles – aizsargājamā cilvēka mati, nagi, urīns. Senāk šīs sastāvdaļas izmantoja, lai akcentētu talismana saikni ar saimnieka enerģētiku, bet mūsdienās magi, viņu vidū arī mūsu konsultants, šīs sastāvdaļas neizmanto. Acīmredzot tāpēc, ka baidās atstāt klienta ķermeņa daļas pārāk tuvu nelabvēlīgajām ietekmēm.

3. Palīgrīki

 • Svece. Neatņemama rituālu pavadone. Aizsardzības pudelei piemērota melna vai sarkana svece, taču krāsai nav lielas nozīmes.
 • Svārstiņš – ja protat ar to rīkoties, varēsiet pārbaudīt, vai izdevies iedarbīgs talismans.
 • Zīmoglaka vai vasks pudeles aizzīmogošanai. Var izmantot vasku no rituālā izmantotās sveces. Gluži labi noderēs arī karstās līmes pistole.
 • Sērkociņi.

4. Darba vide

Pudele jāgatavo vienatnē, vietā, kur neviens nevar nejauši iztraucēt.

Rituāls jāveic labā garastāvoklī, lai blakusdomas un spēcīgas emocijas nenovirzītu no mērķa.

Kārtīgs meistars vispirms izveidos maģisko apli un darbosies šādā maģiskās aizsardzības zonā.

5. Laiks

Jāatzīst, ka nav vienprātības par vispiemērotāko brīdi pudeles veidošanai. Minēts, ka aizsardzības talismani veidojami dilstošā vai jaunā

Mēnesī, bet pudeles naudas vai mīlestības pievilināšanai – augošā vai pilnā Mēnesī.

2 Komentāri

 1. Vari ticēt Dievam, horoskopiem, vari ticēt kam citam. Bet – lai kaut kādu rezultātu sasniegtu, kaut kas jādara. Ja neko citu – vismaz nopērc sev loterijas biļeti. Kā saka tautas gudrība – zem stāvoša akmens ūdens netek.
  Pirmā iemaksa par labu auto, dzīvokļa kredītmaksājums, dāvanas tuviniekiem, ballīte ar draugiem, atvaļinājums ar ģimeni siltzemju kūrortā, varbūt studiju maksa Universitātē vai iemīļotā sporta nodarbības lielajam bērnam – tas viss ir tepat blakus. Kas teica, ka nevar sasniegt zvaigznes? Vai mēģināsi pasniegties pretī savas Veiksmes pastieptajai rokai?
  Uzdrošinies, sper soli un piepildi savus sapņus! http://bit.ly/2en6QyG

  1. Šodien biļešu izplatītājs LottoLucker publicēja jaunu akciju tiem, kas piedalās sindikātā – ja nolemsiet kopā ar grupu spēlēt divas reizes, trešajā reizē Jums par biļetēm nevajadzēs maksāt!
   Piedāvājums darbojas līdz 25.04.2017
   Ja vēlaties izmantot šo piedāvājumu ejiet uz lapu https://goo.gl/3c44tO
   Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu veiksmi!

Pievienot komentāru