Ēšana, Uzturs

Nogurums! Kā atrast enerģiju maltītē, iesaka uztura speciāliste

Foto - Shutterstock

Laiks pēc garās ziemas ir liels izaicinājums. Daba mostas, un pārmaiņas notiek arī cilvēka organismā. Ir lielāks nogurums, kas ir dabiska aizsargreakcija. Vai varam sev palīdzēt, ieviešot kaut vai nelielas pārmaiņas uzturā? Svarīgus produktus pavasara mundrumam iesaka uztura speciāliste Alise Kindzule.

Pākšaugi

Lai justu enerģijas pieplūdumu, svarīga ir ilgstoša sāta sajūta. Olbaltumvielas, ko satur pākšaugi, aktivizē sāta sajūtas centrus galvas smadzenēs, liekot just ilgstošu piesātinājumu un labsajūtu. Turklāt tajos ir vērtīgas šķiedrvielas un lielisks minerālvielu sastāvs – kālijs, magnijs, fosfors, dzelzs, varš, sērs, kobalts, cinks.

Pākšaugi ir nepieciešami uzturā ik dienu. Diemžēl tos nevar ļoti ātri pagatavot. Turklāt daudziem pupas vai zirņi mēdz radīt vēdera pūšanos. Labs risinājums ir humuss, ko tradicionāli gatavo no turku zirņiem. Tas ir samērā vienkārši pagatavojams, turklāt satur daudz olbaltumvielu, A un B grupas vitamīnus.

Diedzēti graudi, rieksti, sēklas

Lai aktivizētu organisma enerģijas rezerves, ikdienas uzturā ieteicams iekļaut diedzētus graudus un dīgstus, pievienot tos salātiem, zupām, putrām. Dienā ieteicams apēst 50–100 gramu diedzējumu.

Savukārt rieksti un sēklas nodrošina organismu ar polinepiesātināto taukskābju, olbaltumvielu, vitamīnu un minerālvielu devu. Rieksti lieliski palīdz nervu un muskuļu darbībai. Dienas deva – sauja.

Garšvielas

Svarīgi likt lietā pēc iespējas dažādas garšvielas. Tās ne tikai piešķir ēdienam jaunu niansi, bet arī stimulē vielmaiņu, paaugstinot enerģijas līmeni organismā.

Ja iegādājies gatavu garšvielu maisījumu, izvēlies to, kas nesatur sāli.

Pievienot komentāru