Dzīvesveids, Padomi

Krūšturu ceļvedis: Ko tur un netur atšķirīgi modeļi, izmēra izvēle. Varbūt vispār bez?

Foto - Ieva Čīka/LETA

Droši vien ir gadījies ar interesi aplūkot kādu apakšveļas veikala skatlogu un tomēr paiet tam garām, domājot, ka tāpat neko piemērotu atrast neizdosies. Mūsdienās ir tik daudz dažādu veļas modeļu, izmēru, dizainu, krāsu, materiālu! Kā atrast ideālo krūšturi, un kāpēc tas ir svarīgi?

 

Kā piemeklēt pareizu izmēru

Apakšveļas veikalu Triumph vadītāja Maija Sizasa novērojusi, ka sievietes ļoti bieži izvēlas nepareiza izmēra krūšturi. Iemesli mēdz būt dažādi – pērk to, ko iecienījušas, apkārtmēru mēra nepareizi, iegādājas pārāk platu veļu, lai būtu ērtāk, izvēlas modeli, kas nav piemērots, piemēram, pārāk tuvinātu bļodiņu dēļ.

“Būtiski ir pareizi izmērīt krūškurvja apkārtmēru. Vislabāk, ja to dara kāds cits, nevis pati, jo rokām mērīšanas procesā jāatrodas gar sāniem. Jāmēra uz kailas ādas, jāizpūš gaiss, mērīšanas līnijai jābūt vienā līmenī gan ķermeņa priekšpusē, gan mugurpusē.

Ja krūškurvja apkārtmērs ir 77 centimetru, derēs 75. vai 80. izmēra krūšturis. Labāk izvēlēties mazāko, lai būtu stabilāk. Ja bļodiņu izmērs nav liels, var būt arī 80 centimetru apkārtmērs,” paskaidro speciāliste.

“Latvijā slaidas sievietes parasti priekšroku dod 5–10 centimetru lielākam apkārtmēram, lai krūšturis nekur neiespiestos un būtu ērts. Ja sievietei ir B, C un lielāks bļodiņu izmērs, nepieciešams, lai krūtīm būtu stingrs atbalsts. Nepiemērota apkārtmēra krūšturis šo funkciju nespēj veikt. Jāņem vērā, ka, apkārtmēram kļūstot lielākam, palielinās attālums starp bļodiņām.”

 

Shutterstock ilustrācija
Shutterstock ilustrācija

Bļodiņu izmērs, novietojums

“Pēc formulas bļodiņu izmēru nosaka krūškurvja un krūšu apkārtmēra starpība. Krūtis jāmēra platākajā vietā. 12–13 centimetru starpībai atbilst A izmēra, 14–15 centimetru starpībai – B izmēra bļodiņas. Formula gan ne vienmēr atbilst realitātei, tāpēc drošāk ir uzlaikot krūšturi, lai pārliecinātos, vai bļodiņas der. Dažas sievietes var mulsināt, ka dažkārt viņām der B izmēra bļodiņas, bet, izvēloties citu modeli, piemērotākas ir C. Tas tāpēc, ka, palielinoties krūštura apkārtmēram, bļodiņas arī kļūst lielākas. Piemēram, 75C bļodiņas izmērs būs līdzīgs 80B, bet 80C šajā gadījumā būs par lielu,” atklāj veļas pazinēja.

“Dažkārt sievietes negrib pieņemt, ka apkārtmērs mainījies un jāizvēlas mazliet platāks krūšturis vai lielāks bļodiņu izmērs. Noteikti nevajag kautrēties lūgt padomu konsultantei apakšveļas veikalā. Viņa palīdzēs piemeklēt atbilstīgu izmēru un noteikt, vai konkrētais krūšturis sievietei ir piemērots. Pareizi būtu, ja konsultante izmērītu klientes apkārtmērus un tad piedāvātu krūšturi.”

 

Lencītes, stīpiņas un šuves

Laikošanas brīdī jāpielāgo lencīšu augstums. Krūšu galam jāatrodas vidū starp elkoni un plecu. Ja šķiet, ka krūtis izgāžas uz sāniem, jāizvēlas krūšturis ar pastiprinātu bļodiņas ārmalu, kas tās balsta un virza uz vidu.

Maija Sizasa uzsver, ka katrai sievietei der kaut kas cits. “Izvēloties apakšveļu, jāņem vērā krūšu forma, attālums starp tām, krūškurvja un krūšu apkārtmērs. Pārāk plats krūšturis pienācīgi nenoturēs krūtis. Savukārt, ja bļodiņas ir par mazu, var traucēt krūštura stīpiņas. Tām jānovietojas uz ribām, bet nedrīkst iespiesties krūtīs. Jo garākas un augstākas ir stīpiņas, jo stabilāk tās notur krūtis.”

 

Jaunas metodes

Mūsdienās to efektu, ko agrāk panāca ar šuvuma vietām, var iegūt ar karstā temperatūrā izgatavotu stingru, elastīgu, elpojošu materiālu. Sievietes vēlas, lai krūšturi būtu pēc iespējas plānāki un nekur neberztu, bet izskatītos moderni. Rodas aizvien jauni risinājumi, piemēram, krūšturi ar silikona, kompozīta materiālu vai stingru sietiņu stīpiņu vietā.

Mūsdienās krūšturis domāts gan praktiskiem, gan dekoratīviem nolūkiem. Daži modeļi ir ar izšuvumeim, mežģīnēm, rakstiem.

Ja izvēlas piemērotu krūšturi, to var valkāt vairākus gadus.

1 komentārs

  1. “Piemērots sievietēm ar nelielām krūtīm (līdz 85D).”

    Kopš kura laika D izmērs skaitās nelielas krūtis, it sevišķi, 85 cm apkārtmērā? Kopumā ļoti neinformatīvs raksts, nekā jauna, turklāt, nav pieminēta starpība starp krūškurvja un krūšu apkārtmēru citiem izmēriem – galu galā, eksistē arī AA un H izmēri, rakstā fokuss tikai uz standartu.

Pievienot komentāru