Dzīvesveids, Padomi

Krūšturu ceļvedis: Ko tur un netur atšķirīgi modeļi, izmēra izvēle. Varbūt vispār bez?

Foto - Ieva Čīka/LETA

Kurš materiāls labāks

“Ikdienas veļai iesaku izturīgu materiālu, piemēram, poliesteru, poliamīdu, elastānu. Jāpievērš uzmanība, lai krūšturim būtu mīkstas apdares detaļas.

Daudzas sievietes dod priekšroku dabiskam materiālam, kaut gan kokvilnas krūšturi uz citu fona nav tik pievilcīgi, ātrāk novalkājas, zaudē krāsu, lēnāk žūst un dārgāk maksā. Tomēr arī kokvilnas apģērbi mēdz būt dažādi.

Modāls un viskoze ir antibakteriāli materiāli. Viskoze ir sievišķīgs, zīdam līdzīgs, izturīgs materiāls, kas ilgi notur krāsu. Zīds labi uzsūc mitrumu, tam piemīt termoregulācijas īpašības, tas ir ļoti jutīgs materiāls, īpaši mazgājot,” stāsta speciāliste.

“Tomēr krūštura kvalitāti pēc tā sastāva noteikt nevar. Tas vairāk atkarīgs no ražotāja un apstrādes procesa. Jāatceras, ka šis veļas gabals jāmazgā 30 grādu siltā ūdenī un veļas mašīnā jāieliek atsevišķā tīkliņā, lai āķīši nesabojātu citus apģērbus.”

 

Ieteikums

Vīrieši savas iemīļotās varētu pārsteigt nevis ar jaunu apakšveļas komplektu, bet gan veļas veikala dāvanu karti. Krūšturis ir jāuzlaiko. Ne vienmēr tas, kas uz pakaramā izskatās labi, tāds pats būs uz auguma, un otrādi.

 

Krūšturu veidi 

Shutterstock ilustrācija
Shutterstock ilustrācija

Krūšturis bez stīpiņām (non-wired)

Uzskata par visērtāko krūšturi. Visbiežāk tas ir ar trīsstūrveida bļodiņām. Piemērots sievietēm ar nelielām krūtīm (līdz 85D). Atsevišķi nopērkami krūšturi bez stīpiņām, kas paredzēti māmiņām.

 

Krūšturis ar stīpiņu (wired)

Piemērots ikdienas valkāšanai. Stieplīte rada papildu balstu.

 

Polsterēts krūšturis (padded bra)

Rada vizuāli apaļu krūšu formu, augstāku krūšu pacēlumu bez palielinoša efekta. Parasti krūštura kontūras neizspiežas pat caur plānām, apspīlētām virsdrēbēm. Tas piemērots valkāšanai ikdienā zem krekla. Mūsdienās pieejamas gaisa caurlaidīgas bļodiņas, kas īpaši der vasarai. Ja nevēlas nēsāt push-up krūšturi, parasti izvēlas šo. Der gan nelielām, gan lielāka izmēra krūtīm.

 

Balkonetes tipa krūšturis (balconette)

Šāds krūšturis piemērots apģērbam ar platu izgriezumu. Veido it kā horizontālu līniju un reizē paceļ krūtis. Lielākoties paredzēts sievietēm ar nelielām vai pilnīgām, apaļīgām krūtīm, kam neder cita tipa krūšturi. Tie mēdz būt gan polsterēti, gan caurspīdīgi, ar stīpiņām un bez tām.

 

Samazinošs krūšturis (minimizer)

Ja vēlas krūtis samazināt par vienu izmēru, šis krūšturis būs īstā izvēle. Samazinošo krūšturu stīpiņas ir ar mīkstu apvalku, lencītes ir platākas, lai nenospiestu plecus. līdz ar to tie labāk piemēroti nēsāšanai zem apģērba. Samazinošie krūšturi kļūst aizvien populārāki!

 

Krūšturis ar bļodiņu no trim detaļām (3 cup section)

Piešķir krūtīm dabiski paceltu formu, bļodiņa nosedz gandrīz visu krūti. Tas nav piemērots apģērbam ar dziļu izgriezumu. Trīsdaļīgi krūšturi vairs nav tik populāri, bet daļa sieviešu vēl aizvien izvēlas šo klasisko modeli.

 

Palielinošs krūšturis (push-up)

Pildviela krūtis saspiež, un tās izskatās vienu vai divus izmērus lielākas. Šie krūšturi atšķiras ar pildvielas apjomu un izvirzījumu – daži krūtis virza uz vidu, citi paceļ uz augšu.

 

Krūšturis bez lencītēm (bandeau)

To parasti izvēlas kādam pasākumam, kad jāvelk kleita vai kostīms ar atkailinošu plecu daļu. Šajā gadījumā stīpiņas ir garākas nekā citiem krūšturiem, lai labāk ieskautu krūtis.

Vēl pieejams korsešu tipa krūšturis bez lencītēm. Tas rada lielāku atbalsta sajūtu krūtīm, tomēr nav īpaši pieprasīts, jo krūšturis nav pārāk ērts un praktisks.

 

Sporta krūšturis

Piemērots fiziskām aktivitātēm. Ražo no cieša, elpojoša materiāla, kas uzsūc sviedrus. Sporta krūšturiem ir platas lencītes, lai krūtīm sniegtu nepieciešamo atbalstu, netiktu traumēti krūšu audi. Krūšu audu bojāšana ir neatgriezenisks process.

 

 

1 komentārs

  1. “Piemērots sievietēm ar nelielām krūtīm (līdz 85D).”

    Kopš kura laika D izmērs skaitās nelielas krūtis, it sevišķi, 85 cm apkārtmērā? Kopumā ļoti neinformatīvs raksts, nekā jauna, turklāt, nav pieminēta starpība starp krūškurvja un krūšu apkārtmēru citiem izmēriem – galu galā, eksistē arī AA un H izmēri, rakstā fokuss tikai uz standartu.

Pievienot komentāru

©2016 Visas tiesības aizsargātas. AS "Latvijas Mediji"