Dzīvesveids, Pirts

Enerģētiskās norises pirtī. Skaidro pirtnieki Gvido Apšinieks un Līga Reitere

Foto-LETA
Der zināt!

Pēc pirmās izsildīšanās kājas norīvē ar sāli – no ceļgala līdz pēdai, tur mēdz uzkrāties negatīvā enerģija. Mazliet pasildās pērtuvē, tad kājas noskalo. Šo sajūtu varētu dēvēt par atjaunotu sazemējumu

Pirtī iespējams ne tikai atslābināt un spēcināt miesu, bet arī uzrunāt cilvēka būtības netveramo daļu. Tam talkā nāk enerģētiskās norises.“Pirtī palīgos nāk četru stihiju spēks – Ūdens, Uguns, Gaisa un mātes Zemes. Lielais labums ir vien tad, ja ievērojam šo stihiju līdzsvaru. Pirtī vajadzētu justies kā bērnam mammas puncī – jauki un tīkami,” uzsver pirtnieks Gvido Apšinieks.

Lai rituāls sniegtu gaidīto labumu, svarīga gan vietas un ēkas enerģētiskā tīrība, gan pareizo augu un vielu klātbūtne, to prasmīga izmantošana, pat Mēness un zvaigžņu stāvoklis. Arī paša cilvēka attieksme un rīcība. Itin visam ir nozīme. Virmo sasilis gaiss. Uguns uzkarsētiem akmeņiem uzlejam ūdeni – ceļas tvaiki. Zemes stihiju pārstāv slotas, augi.

Pirtiņas vide un slotu enerģētiskā iedarbība rada noskaņu, kādā daudz vieglāk rodama saskarsme ar dabas spēku. Dažreiz, ja par maz darbojas ar augiem, ja pirtsslota gadījusies vārga vai neatbilstoša, stihiju līdzsvars tiek izjaukts. Nereti cilvēkam sakrājies par daudz stresa, pirtī grib to it kā nosvilināt, tāpēc ilgstoši sēž uz augšējās lāvas, kamēr ausis svilst. Pirtnieks brīdina: tā par daudz Uguns stihijas, līdz ar to nevis atbrīvojas no problēmām, bet koncentrē tās konkrētā organisma vietā un tad brīnās, kādēļ pēc pirts māc nelāgs nogurums.

Krāsns akmeņiem uzmestais ūdens maina savu struktūru, pārvēršas tvaikā, līdz ar to visa tajā esošā informācija zūd. Šo nosacīto tukšumu aizpilda jebkas, kas nāk priekšā.

Ja, sildoties lāvu telpā, risina labvēlīgas sarunas un skan smiekli, tas neko ļaunu nenodara, tomēr lieki pļāpāt nevajadzētu. Taču, ja sāk aprunāt kaimiņus vai lamāt politiķus, pirts tvaiks strukturējas ar nelāgu informāciju. Kā gan pēc tam var labi justies, ja visi ir sēdējuši šajā enerģētisko dubļu peļķē?

Lāvas telpu vajadzētu vēdināt ik reizi, kad beidz pērties, lai zūd enerģijas sabiezējumi, viss ir tīrs un svaigs.

Iesaka zāļu sieva un ziednīcas pirts pirtniece Līga Reitere:

Laistīšana

Ūdens dziedina. Laistīšana ar siltu ūdeni nomierina. Pārmaiņus ar ļoti siltu un ļoti vēsu ūdeni norūda. Ar zāļu ūdeni – attīra. Laistīšana ar vārdotu ūdeni dziedina Laistu siltu ūdeni pār gulošā augumu, izzīmējot zīmju zīmes. Leju pa krūzei uz katra papēža un pleca – četri stūri, četri kakti, visi četri vajadzīgi. Tad leju krusta zīmi no viena papēža pār augumu, pa diagonāli uz pretējo plecu un tāpat no otra papēža – tā tam būs būt.Leju uz pēdām – kam nākt, kam iet, kam palikt savu viet’.

Leju uz plaukstām – kam dot, kam ņemt, kam nolikt savu viet’. Tad atkal krusta zīme pār augumu. Leju starp lāpstiņām – kam celt, kam velt, kam sargāt uguni.Leju pār krustiem – kam vilkt, kam stumt, kam nest pār muguru.Tad atkal leju krusta zīmē – tā tam būs būt.

 

Raksts no “Lauku Avīzes” tematiskā izdevuma “Pirts: praktiski un dziedinoši”

Pievienot komentāru