Ārstēšana, Sirds un asinsvadi

Ja pirkstu gali paliek nejutīgi – varbūt asinsrites traucējumi?

Foto-Shutterstock

“Kamiņienei regulāri ir pelēcīgi balti un nejutīgi pirkstu gali. Kad mizo kartupeļus, tikai nedaudz rokas ieliekot ūdenī, tās jau kļūst pelēcīgi baltas. Kuldīgas ārsti tikai pasmejas, bet viņa pastāvīgi jūtas nevesela. Kā rīkoties?” Z.

Nevar noteikti precīzu diagnozi, ja nav iespējas pacienti iztaujāt, jo svarīgs ir gan vecums un dzīvesveids, gan citas slimības. Klīnikas “Premium Medical” neiroloģe Santa Ašmane skaidro, ka aprakstītie vai tiem līdzīgi simptomi var būt vairāku iemeslu dēļ. Sūdzības var būt saistītas ar osteohondrozi, veģetatīvās nervu sistēmas darbības īpatnībām, reimatoīdo artrītu, vilkēdi u.c., bet, visticamāk, tas ir Reino sindroms, kam raksturīgi asinsrites traucējumi mazajās artērijās (visbiežāk kāju vai roku pirkstos) un spazmas. Šis sindroms ir visai izplatīts – ar to sirgst gandrīz trešdaļa pasaules iedzīvotāju, visbiežāk sievietes.

Lai precizētu diagnozi, ieteicams konsultēties ar ārstu, kurš konstatēs, vai tie ir simptomi, kuru mazināšanai nepieciešami medikamenti, vai ieteicami citi ārstēšanas veidi. Varbūt iedarbīgāka būs homeopātija, akupunktūra, hiropraktika, vingri­nā­jumi, masāža mugurkaula kakla dalai, lai uzlabotu asinsriti rokās un pirkstos. Iespējams, var palīdzēt arī ūdensdziedniecība, dažādas terapeitiskās dušas.

Lai uzlabotu asinsriti, uzturā ieteicams izmantot vairāk ingvera, čili piparu, kivi, ķiršu, persiku, kā ari lietot daudz šķidruma. Ja kaimiņiene smēķē, no šī paraduma obligāti jāatsakās, tāpat kā no kofeīna un, ja tas ir aktuāli, arī no hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošanas.

Pievienot komentāru