Dzīvesveids, Pirts

Brīnumberzis no kārklu mizām pirtij. Kā uztaisīt un kam palīdz?

Foto - Uldis Muzikants

Oksana Plūme, Pededzes pirts pirtniece: Tagad, kad kārkliem un arī vītoliem labi atlec mizas, steidzu no tām gatavot īpašus pirts vīkšķus, kas ir efektīvi līdzekļi ādas attīrīšanai. Tas noder kā skrubis, ir labs antioksidants. Ne velti Pirmā pasaules kara laikā kārklu mizu drogas lielos daudzumos lietoja pret sāpēm, arī galvassāpēm, un iekaisumiem, pulveri izmantoja asiņošanas apturēšanai. Dabiskais aspirīns aug krūmos! Grēks neizmantot.

Lai pagatavotu vīkšķi, ar asu nazīti kārklu vicām noņem mizu. Īsākās miziņas saņem saišķī, aptin ar garākajām un sasien. Mizu kūlīti veido tik lielu, lai ērti ieguļ plaukstā. Mizu saišķus kaltē stipri siltā vietā, piemēram, virs plīts, pirtī.

Ejot pirtī, vīkšķis nav iepriekš jāmērcē, jo tas pats ātri piesūksies ar miesas mitrumu. Katrs savu mizas sainīti mājas pirtī var lietot vairākas reizes, pēc pirts procedūras izžāvējot. Publiskā pirtī gan to lieto tikai vienu reizi. Ja nav pirts, veselības kūres ar pamatīgu noberšanos var veikt vannā vai dušā. Kārklu terapiju nevajadzētu nobeigumā sabojāt ar ķīmisku dušas želeju.

 

 

Pievienot komentāru