Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Dabīgas receptes skaistumam un organisma attīrīšanai no aromterapeites Ingas Nemšes

Receptes sejas ādas attīrīšanai

Pavasarī līdzās brīvības sajūtai gaisā, sirdī un ķermenī mēdz būt arī pazemināta enerģija. Kā to atgūt? Reizēm nepieciešams pavisam maz – tikai gādīgas rūpes par sevi – lai sejā atplauktu dzīvesprieks un organisms “pārkārtotos” un atjaunotu savus resursus, kas viņā noteikti mīt!

Aromterapeite un dabīgās kosmētikas izgatavotāja Inga Nemše dalās ar dažām vienkāršām, taču ļoti efektīvām receptēm – skaistumam, enerģijas atjaunošanai un ķermeņa attīrīšanai – gan fiziski, gan enerģētiski.

Mālu maska

Ir ļoti vērtīgi ik pa laikam sejas ādu attīrīt ar mālu masku. Sausai sejas ādai labāk derēs baltie māli, bet taukainai, kombinētai vai problemātiskai ādai – zaļie māli. Zaļo mālu maska ļoti labi palīdz aknes gadījumā. Ēdamkaroti mālu pulvera sajauc ar avota ūdeni vai hidrolātu (ziedūdeni) tā, lai veidotos skābam krējumam līdzīga konsistence. Šim maisījumam var piepilināt divus līdz trīs pilienus ēteriskās eļļas, piemēram, tējas koka, lavandas vai ģerānijas, var pievienot arī nedaudz bāzes eļļas, piemēram, pustējkaroti smiltsērkšķa vai džodžobas eļļas. Iegūto maisījumu klāj uz sejas ādas, izņemot acu zonu un lūpas. Pēc 15 minūtēm seju noskalo ar remdenu ūdeni. Procedūras noslēgumā sejas ādu vēlams notīrīt ar kādu hidrolātu, lai sabalansētu ādas pH līmeni.

Auzu skrubis

Sastāvdaļas:

1 ēdamkarote auzu pārslu
1 ēdamkarote mandeļu
1 ēdamkarote kaltētu apelsīnu miziņu (vēlams – bioloģiski audzētu apelsīnu)

Pagatavošana:

Sastāvdaļas (katru atsevišķi) maļ kafijas dzirnaviņās, līdz iegūst pulverveida konsistenci. Visas samaltās sastāvdaļas sajauc un iegūto maisījumu izmanto sejas ādas attīrīšanai. Pagatavotā pulvera pietiks vairākām reizēm.
Apļveida kustībām ar skrubja palīdzību attīra samitrinātu sejas ādu. Pirms lietošanas konkrētajai reizei paredzēto skrubja pulveri var sajaukt ar nedaudz piena – tad skrubis labāk klāsies. Pēc noskrubēšanas sejas ādu noskalo ar vēsu ūdeni.

1 komentārs

Pievienot komentāru