Ārstniecības augi, Netradicionāli

Nātrītes kokteilī un pesto. Ierosmes pavasara mundrumam no Ilzes Lipskas

Daigas Brūveres foto

Pavasari izbaudīt pēc pilnas programmas palīdz dabas spēks. Iesim dārzā, pļavā, mežā un lūkosim pēc tā, kas jau pastiepis deguntiņu virs zemes un kas briest zaros.

Speciālisti uzsver, ka organisms sev vajadzīgās vielas spēj izmantot vislabāk, ja tās nāk tieši no dabas, nav rūpnieciski pārstrādātas. Prasmīgi rīkojoties ar mums apkārt atrodamo, varam gūt papildu enerģiju, kļūt veselāki un skaistāki.

Smelieties ierosmi praktiķu ieteikumos, kā labāk izmantot dabas dāsnumu. Šīs receptes viņi paši uzskata par savu atklājumu un pēdējo gadu ieguvumu. Prieks domāt zaļāk!

Iesaka zaļā dzīvesveida piekritēja Ilze Lipska no Krimuldas pagasta

Kokteilis ar nātrītēm

Visgaidītākais laiks ir tad, kad dodos lasīt pienenes, gārsas, nātres, balandas un virzu. Šis ir mans labais piecinieks. Izmantoju dažādi.

Ņemu sauju jauno nātrīšu, 50 gramus ogu – saldētu zemeņu, aveņu, melleņu vai upeņu, kas nu saldētavā aizķēries. Pieleju 150 mililitrus ūdens vai piena, iegriežu vienu banānu.

Visas sastāvdaļas sablendēju. Pēc garšas pievienoju stēvijas pilienu vai jebkādu citu saldumu.

Nātru pesto

Ja vien garšo bazilika pesto, patiks arī no nātrēm.

Vispirms sarīvēju 100 gramus jebkura cietā vai puscietā siera. Vēl vajag 200 gramus nātrīšu, 2 daiviņas ķiploka, 50 gramus lazdu riekstu, pāris ēdamkarotes olīveļļas. Visu lieku traukā, pievienoju sāli un piparus un blendēju, līdz sastāvdaļas sajaukušās.

Pasniedzu pie rīsu vai makaronu ēdieniem, ar gaļu, uz maizītēm, ar tomātiem vai izmantoju salātu mērcē.

Vislabāk gatavot mazā daudzumā un apēst uzreiz, bet pāris dienas var arī uzglabāt ledusskapī.

Enerģijas malks

Pavasara spēku radu arī pati. Mans pēdējā laika atklājums – kviešu zelmeņa enerģijas kokteilis. To iedzerot brokastu laikā, līdz pat vakaram nejūtos nogurusi un arī galva labi strādā, pat ja diena bijusi ļoti intensīva.

Vienam kokteilim (ap 300 mililitriem) pietiek ar nelielu buntīti zelmeņa. Vēl vajadzīgs ābols un glāze ūdens. Kvieši ir saldi, šo saldumu patīkami līdzsvaro skābāks ābols. Pirmo reizi gatavojot, var likt mazāk kviešu zelmeņa un vairāk ābolu. Visas sastāvdaļas sablendēju un izkāšu caur sietu. To daru tādēļ, ka no zelmeņa nepieciešama tikai sula, turklāt zaļumu grūti sagremot.

Izaudzēt kviešu zelmeni ir vienkārši. Ņemu 3 līdz 4 centimetrus dziļu trauku, piemēram, paplāti ar padziļinājumu, piepildu ar zemi vai kūdras substrātu.

Ņemu kviešu sēklas, kas domātas diedzēšanai. Tās var iegādāties pie uzticama zemnieka, kas nodarbojas ar bioloģisko saimniecību. Graudus uzberu uz zemes traukā, apklāju ar kārtiņu zemes un piespiežu. Ik pa laikam aplaistu. Pēc nedēļas vai desmit dienām kviešu zelmenis izaug apmēram sprīdi garš, to nogriežu un sēju jaunu.

 

logo-36

1 komentārs

Pievienot komentāru