Uzturs

Badoties ir veselīgi? Tukši māņi! Kādēļ tas kaitē, skaidro Anatolijs Danilāns

Danilans

Pastāv apgalvojums, ka badoties ir veselīgi. Ja ievēro atslodzes dienas, kuņģis atpūšas, iztīrās šlakvielas.

Komentē profesors gastroenteroloģijā 
Anatolijs Danilāns.

Tukši māņi! Kuņģis un zarnu trakts ikdienā pats lieliski iztīrās un atbrīvojas no šlakvielām, tam nevajag īpašu palīdzību. Arī tad, ja ir vēdera aizcietējums, asinīs nenonāk šlakvielas, kuņģis neļauj ar tām piesārņot organismu.

Badošanās nav nepieciešama, tai nav zinātniska pamatojama. Ja dienu neēd, nebūs liela nelaime, tas nesabeigs kuņģi un organismu. Taču, ja neēd nedēļu vai divas, noteikti kaitē sev!

Visbiežāk badojas tādēļ, ka vēlas samazināt svaru, tikt vaļā no liekajiem kilogramiem. Tieši pretēji – ilgstoša badošanās ir vislabākais svara palielināšanas paņēmiens.

Jā, ilgi neēdot, svars samazinās, reizēm pat visai kardināli. Taču organisms ir gudrāks, nekā mums šķiet! Izrādās, ka badošanās laikā trenējas, kļūst gudrāka sistēma, kas regulē ķermeņa masu. Atsākot parasto ēšanas režīmu, šī sistēma apēsto sāk taupīt vēl rūpīgāk. Apetīte kļūst lielāka, nekā bija līdz tam. Ja pēc gadiem salīdzina, kā mainījies svars, kilogramu pieauguma tendence ir skaidri redzama.

Turklāt badošanās var veicināt žultsakmeņu rašanos. Žults ir gremošanas sula, ko nepārtraukti izstrādā aknas šūnas. Gremošanas starplaikos šī sula uzkrājas žultspūslī. Daba visu prātīgi izdomājusi – sākam ēst un žultspūslis saraujas, izsviežot žulti, lai palīdzētu sagremot, tikt galā ar taukvielām.

Bada kūres laikā žultspūslis ilgstoši nedabū iztukšoties, pamazām žults kļūst arvien koncentrētāka. Ja ir nosliece uz žultsakmeņu rašanos, žultspūslī var sākt veidoties nejaukais akmentiņš.

 

17 Komentāri

 1. Danilāns – riktīgs neveselīga dzīvesveida sludinātājs. Ja visi sekotu viņa padomiem, tad pa slimnīcām un poliklīnikām vien dzīvotu. Un dakteriem tas būtu izdevīgi…

  1. Pilnīgi piekrītu Danilānam, ja visi būtu tik veselīgi un gudri kā viņš, tad nebūtu nepieciešamas pilnīgi debilas diētas un jums iessku kaut mazliet spskatīties un palasīt to, ko viņš iesaka, purms publiskojat šādus spriedelējumys

    1. Viņš medikamentus neatbalsta. Tikai situācijās, kur tie patiešām nepieciešami, tā kā pirms gudri spriedelējat, varbūt iepazīstaties, ko viņš patiešām saka… Izlaiet kaut vienu viņa grāmatu, vai apmeklējiet lekcijas. Galvu jums ar sakārtos.

  2. Danilāns nav izdevīgs veselai organisma attīrītāju, diētu sacerētāju, parazītu bendētāju un uztura uzlabotāju bandai. Bet ģīmī viņš ir tāds kā senlatviešu Dieviņš;)), nav neviena iemesla viņam neticēt. Saules mūžu, Dakter!

  3. Nolikt Danilānu ir, maigi sakot, augstprātīgi: tad ta pasaules naba atradusies… Piemērs iz dzīves: simpātiska, jauka sieviete, kas nemaz nebija resna, sāka badoties, iekūlās aleģiskās rakcijās, ādas vēzī un strauji novecoja..

 2. Danilāns ir izcils ārsts cilvēks ar lielo burtu, ir bijusi saskare manos rados ar viņu cilvēkam kam bijusi jau zudusi cerība izārstēties atgrieza viņu dzīvē, tāpēc nevajag viņu kritizēt bet ieklausīties viņa vārdos,viņš nav tas cilvēks kas reklamētu farmaceitiskās kompānijas un reklamētu neveselīgu dzīves veidu, tāpēc iesaku padomāt prātīgi par viņa ieteikumiem

 3. Danilāns skaistuma kulta un farmācijas biznesa apstulbinātiem ļautiņiem lirk domāt un beidzot uzņemties atbildību par savu ķermeni un veselību – šo nozaru pārstāvjus tas tracina. Viņiem nav nepieciešami gudri un veseli cilvēki. No apkārtējo pieredzes varu teikt – nekas viņu dzīvē un izskatā uz labo pusi nav mainījies, tik skraidelē apkārt un lielās ar savām atslodzes dienām, bet pēc tam pierijas dubultā.

  1. Tā arī ir kā saka Danilāns,es badojoties arī tiku pie žultsakmeņiem,es domāju ka ir jāēd katru dienu sabalansēta pārtika un daudz jākustas,tad arī tie liekie tauciņi nekrāsies!Es cienu Danilānu un varētu viņā klausīties kaut veselu dienu!Lai viņam veselība!

 4. Domā par savu dzīvi, arī vecumdienām jau tagad. Var, protams, ticēt valstij un bankām ar viņu pensiju fondiem, bet manas ģimenes pēdējos 100 gadu vēsturē ir pietiekoši piemēru, lai uz valsts piedāvāto raudzītos vismaz ar skepsi.
  Prātā nāk pamācošs stāsts. Kāds dziļi ticīgs vīrs, kurš visu mūžu smagi strādājis, bet dzīvojis nabadzībā, nomirst un nonāk pie Debesu vārtiem. Satiek Dievu un pārmetoši tam jautā – kā ta nākas – visu mūžu strādāju, pildīju baušļus, gāju uz baznīcu, kur atdevu desmito tiesu. Lūdzu tevi, lai palīdzi izrauties no nabadzības, lai ģimenei nav jābadojas. Bet tu man neko nepalīdzēji. Dievs esot atbildējis – bet tu vismaz reizi būtu loteriju nopircis…
  Ne katrs var atļauties nopirkt salonā jaunu auto, dzīvesvietu bez īrēšanas un banku verdzības uz 30 gadiem. Izvēlēties sev dzīves partneri tādu, kāda patīk, nevis tādu, kādu vari atļauties. Tu vari? Ko tu darītu, ja iegūtu 42 000 000 eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Aizpildi savu Veiksmes kombināciju jau šodien pie godīgu izložu organizētāju brokera un pārvērt dzīvi sapnī! http://bit.ly/2en6QyG

 5. un kāpēc ir tāda pārliecība, ka viss ko saka šis dakteris ir pamatots??? viņš arī ir tikai cilvēks un t;apat kā mēs visi nezina NEKO!!! JO mēs visi tikai domājam, ka mēs domājam un kaut ko baigi zinam!!! katram ir savs kosmosa kuģis un jāvadās ir pēc sajūtām, nav tādu ieteikumu, kuri derēs visiem! un jā, nomirsim mēs tik un tā!!! tas gan ir pamatots!!!

Pievienot komentāru