Bērni, Bērnība

8 veidi kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu

Foto - 123rf.com

Mūsu bērni ir mūsu dzīves gaišums. Ikviens vecāks savam bērnam vēl veiksmi, mīlestību un laimi. Tomēr mūsu sapņi ne vienmēr īstenojas… arī mūsu ietekmes dēļ. Tālāk minēsim astoņas idejas, kā uzvesties, lai neviļus bērnu novestu līdz depresijai, dusmām, saspringtām attiecībām, problēmām ar draugiem, zemu pašvērtējumu, hroniskām emocionālām problēmām dzīvē.

 

1. Ignorējiet vai noliedziet (maziniet nozīmi) bērna jūtas.

Ja jūsu bērns pauž skumjas, dusmas vai bailes un jūs par to viņu izsmejat vai ignorējat, vai kaitināt, jūs mazināt viņa jūtu nozīmi. Būtībā jūs parādāt, ka tas, ko viņš jūt, ir nepareizi. Šādi vecāki mazina bērna spēju sajust mīlestību un zaudē māku veidot saikni ar bērnu. Tā mēs nogalinām bērnā sajūtu, ka mēs viņus mīlam bez nosacījumiem.

2. Veidojiet pretrunīgus noteikumus.

Ja jūs nekad nerunājat par savām gaidām un cerībām pret bērnu, bērns nezina, kādu uzvedību jūs uzskatāt par pareizu. Bērni pilda vai speciāli nepilda to, ko jūs no viņa sagaidāt. Noteikumi dod viņam vadlīnijas un robežas, lai palīdzētu priekš sevis saprast, vai viņi ir slikti vai labi. Ja bērnam pašam jāuzmin, ko uzskatāt par labu esam vai ja prasības ir ar neskaidrām robežām, viņi sāk meklēt robežas paši un tas var novest pie zemas pašcieņas un uzvedības problēmām.

3. Padariet bērnu par savu draugu.

Nekad nedalieties ar bērniem visās savās rūpēs, raizēs, attiecību problēmās ar bērnu un nejautājiet viņam padomu. Ja jūs rīkosieties kā bezspēcīgi un sakauti, jūsu bērna acīs jūs nekad neiegūsiet respektu, viņi pret jums izturēsies kā pret līdzīgu vai zemāku, jo jūs būsiet viņu izmantojis pašterapijas nolūkā. Jums jārāda bērniem, ka spējat tikt galā ar problēmām un vadīt savu dzīvi cauri grūtībām un spriedzei. Esiet reāls, izpaudiet savas emocijas, bet neapgrūtiniet ar tām bērnu.

Pievienot komentāru