Alternatīvā medicīna, Netradicionāli

Asiņu attīrīšanas metode hidžama – arī Latvijā. Palīdz, ja veģetatīvā distonija, artroze u.c. kaites

Foto - Shutterstock

“Dzirdēts par dziedniecības metodi hidžamu. Vai tiesa, ka tā līdzīga hirudoterapijai – slikto asiņu nolaišanai? Vai šāda procedūra ir droša?” IVITA BALDONĒ

Hidžama ir sena, nepelnīti aizmirsta dziedniecības un organisma attīrīšanas metode, ko musulmaņu pasaule pazina jau pirms mūsu ēras. Ar šo vienkāršo un efektīvo paņēmienu, tāpat kā ar ārstnieciskajām dēlēm, organisms tiek atbrīvots no netīrām asinīm, kas ir iemesls ne vienai vien slimībai, skaidro sertificēta speciāliste hirudoterapijā Elena Janeka, kura apguvusi arī hidžamu.

 

Tradīcijas atšķiras

Asinis piedalās skābekļa, barības vielu un hormonu transportēšanā uz šūnām, termoregulācijā, kā arī ūdens un sāļu līdzsvarošanā. Diemžēl asinis mēdz sastāvēties, veidot sabiezējumus. Pastāv uzskats, ka tikai daļa asiņu cirkulē, pārējās it kā nogaida rezervē, ir gatavas ekstremālai situācijai – intensīvai fiziskai slodzei, hipoksijai, pēkšņai asiņošanai u.c.

Ilgāku laiku neizkustinātas asinis zaudē kvalitāti, jo ir uzsūkušas sārņus, toksīnus, kas rodas stresa, piesārņotas vides, nepareizas ēšanas dēļ.

Gan seno laiku dziednieki, gan alternatīvās medicīnas praktizētāji mūsdienās ir pārliecināti, ka ar slikto asiņu nolaišanu iespējams ne vien uzlabot savārguša ķermeņa funkcionēšanu, bet arī atbrīvoties no dažādām kaitēm.

Vēstures liecības vēsta, ka medicīniskās dēles vai hidžamu asiņu nolaišanai izmantojuši senās pasaules zinātnieki, arī Hipokrats. Hidžamas tradīcijas dažādās valstīs atšķiras. Musulmaņi pieļauj hidžamu arī bērniem un grūtniecēm, turpretī tibetiešu mūki, kuri praktizē šo procedūru, to neiesaka novājinātiem cilvēkiem, sievietēm pirms un pēc dzemdībām, slimniekiem, kam ir audzēji vēdera dobumā, bērniem līdz 16 gadu vecumam un sirmgalvjiem. Speciālisti ir vienisprātis, ka hidžamu ieteicams veikt ne biežāk kā divreiz gadā – rudenī un pavasarī. Neauglības ārstēšanai vajagot vismaz trīs seansus ik pēc mēneša. Procedūru nedrīkst veikt menstruāciju laikā.

Hidžama nedaudz atgādina kopš vecmāmiņu laikiem zināmo masāžu ar bankām, kas iedarbojas uz ādas receptoriem, vakuumā tos kairinot. Šī procedūra uzlabo perifēro asinsriti un limfas cirkulāciju, veicina vielmaiņu, uzlabo muskuļu tonusu, izvada sāļus un urīnvielu caur ādu.

2 Komentāri

Pievienot komentāru