Ēšana, Uzturs

“Light” speķītis ar majonēzi? Maztauku produktu viltīgie noslēpumi

Foto - Shutterstock

Pārtikas ražotāji arvien biežāk piedāvā produktus, kuru tradicionālajā receptūrā ieviestas izmaiņas, lai tie būtu veselīgāki. Vienos ir maz tauku, citos nav cukura, sāls vai glutēna. Taču vēlmei par katru cenu samazināt ogļhidrātu vai taukvielu īpatsvaru mēdz būt ne tikai ieguvumi, bet arī savas ēnas puses.

Uztura un ājurvēdas speciāliste Guna Vilka uzskata, ka ne vienmēr tieši tauki padara mūs resnus, beztauku vai maztauku produkti dažkārt slēpj viltīgu noslēpumu: “Psiholoģiskais triks ir vienkāršs – redzot uz iepakojuma šo uzrakstu, pircējs nospriež, ka, to ēdot, arī viņam pašam būs mazāk tauku. Liekā svara vaininieks patiesībā ir cukurs un tā nesējs – insulīns. Tas ir hormons, kuram viena no funkcijām ir spēja sintezēt taukus. Ēdot daudz cukuru saturošu produktu, insulīns lieko enerģiju novieto rezervēs, respektīvi, taukos.”

Uztura speciāliste par visbīstamākajiem uzskata tieši tos maztauku produktus, kuros nereti ir ļoti daudz cukura: “Lai uz produkta iepakojuma varētu rakstīt – diētisks (angliski mēdz apzīmēt ar “light”), tam jāsatur par 30% mazāk tauku nekā oriģinālam. Āķis slēpjas citur: tauki ir viens no garšas radītājiem. Lai produkts bez taukiem būtu garšīgs un to pirktu, ražotājam jāpievieno garšas pastiprinātāji, cukurs vai, vēl sliktāk, sintētiskais saldinātājs. Saldinātāji, manuprāt, traumē mūsu garšas kārpiņas. Ķermenis saņem signālu – salds, bet tam nekas neseko. Un gribas ēst vēl un vēl.”

Tā jau ir, ka cilvēki, izvēloties pārtikas produktus, mēdz vadīties pēc maldīgiem pieņēmumiem. Piemēram, “beztauku” nenozīmē, ka produktā nav daudz kaloriju. Tikai tāpēc, ka produkts nesatur taukus, tas nenozīmē, ka tas ir veselīgs, un otrādi. Piemēram, jogurts tiek uzskatīts par veselīgu produktu, bet tajā pašā laikā daudzi beztauku jogurti satur daudz cukura vai pat sintētiskās krāsvielas.

Tomēr uztura speciāliste Ksenija Andrijanova uzskata, ka bailes no šiem produktiem ne vienmēr ir pamatotas. Piemēram, pienu pārstrādes procesā var attaukot, neizmainot tā kvalitāti, tādēļ vājpiena produkti ir laba izvēle tiem, kas rūpējas par savu svaru un holesterīna līmeni.

“Diemžēl daudzi nevēlas mainīt savus ēšanas paradumus. Tā vietā, lai ēstu īstus, pilnvērtīgus produktus, kuru sastāvā ir tauki, bet mazā daudzumā, viņi izvēlas saēsties produktus ar samazinātu tauku daudzumu. Cilvēkiem gribas gan turpināt daudz ēst, gan neuzņemt no ēdiena visu, ko tas sniedz. Arī piesātinātie dzīvnieku valsts izcelsmes tauki, ko satur sviests, krējums un siers, veselam cilvēkam nav kaitīgi, ja vien tos ēd ar mēru un ja uzturā lieto pietiekami daudz augļu un dārzeņu,” domā K. Andrijanova.

Pievienot komentāru