Psiholoģija

“Mani seksuāli izmantoja… opītis”. Personisks stāsts un pazīmes, kas var liecināt par seksuālo vardarbību

1. Izlikt atmiņas ārā

1no6
Foto-LETA/AFP

Kati (33, vārds mainīts) pazīstu labu laiku. Atvērta, smaidīga un ļoti sievišķīga. Graciozi tipina augstpapēžu apavos, teju nepieklājīgi īsos bruncīšos un piegulošā apģērbā, lieliski apzinoties savu pievilcību. Izskatīgajai gaišmatei ir vīrs, kurš lutina, un divas burvīgas meitiņas. Nemūžam neiedomātos, ka viņa man atklās ko tik šokējošu – mazotnē Kati septiņus gadus seksuālo iegribu apmierināšanai izmantoja pašas vectētiņš.

– Jau sen gribēju izlikt šīs atmiņas no sevis laukā, atbrīvoties no tām. Līdz šim nevienam neesmu stāstījusi visu. Pat vīram ne. Ir grūti un kauns. Ceru, ka mans stāsts palīdzēs kaut vienam cilvēciņam, kurš mazotnē pārdzīvojis ko līdzīgu, nejusties savā sāpē vientuļam. Varbūt kādai mammai vai tētim ieraudzīt un saprast, ka kas tāds notiek ar viņu vai kaimiņu bērnu.

Pirmo reizi atceros ļoti spilgti. Man tolaik bija četri vai pieci gadi. Vecāki aizsūtīja uz laukiem pie vecvecākiem. Brālis, kurš ir trīs gadus jaunāks, prasīja ārkārtīgi daudz uzmanības – mamma ar tēti gribēja kaut uz īsu brīdi mazliet atvieglot savu ikdienu.

Bija saulaina vasaras diena. Opaps saimniekoja šķūnī. Omīte nolika mani gulēt diendusu, bet pati aizgāja ravēt dārzu, kas atrodas prāvu gabalu no mājas. Kad tikko biju pamodusies, opis ienāca un jautāja: Vai gribi paspēlēties? Protams, teicu – jā! Viņš ieaicināja viesistabā, pastūma sānis lielo ēdamgaldu un uz grīdas paklāja sarkanu segu. Pēc tam noģērba kailu ķermeņa apakšdaļu, nometās pusguļus un mudināja mani pienākt. Rādīja uz savu dzimumlocekli un teica: Tu vari ar to paspēlēties! Atceros, ka ar rociņu tur kaut ko darīju. Biju taču mazs bērns – nesapratu, kas notiek, vai tas ir pieņemami. Jau no pirmā mirkļa tas viss instinktīvi izraisīja piesardzību, tomēr pakļāvos – opītis taču man neliktu darīt neko sliktu!

Pamazām pārgāja uz orālo seksu. Viņš to pasniedza kā spēli: tagad dari tā, tev patiks! Atceroties, man pārskrien drebuļi, jo tas bija ārkārtīgi nepatīkami un, šķita, ilga veselu mūžību. Kad viņš pabeidza, man kļuva slikti. Opis teica, ka vajag izvemties. Aizgāju uz virtuvi. Tur pie sienas bija apaļš spogulis, zem tā liela metāla bļoda. Tajā izvēmos. Pēc tam ilgi mazgāju muti, vairākkārt skaloju, bet viņš stāvēja aiz muguras un vēroja. Kā šodien atceros savu apjukušo un viņa pilnīgi mierīgo, apmierināto seju spogulī. Pēc tam opaps teica: Tas, kas notika, nebija nekas slikts. Tas ir mūsu lielais noslēpums, par kuru nevienam nedrīkst stāstīt!

Neraudāju, bet visu atlikušo dienu biju tādā kā šoka stāvoklī. Staigāju kā apstulbusi, ne ar vienu nerunāju, nekas neinteresēja. Ome prasīja, kas noticis. Aizsteidzos prom, it kā nebūtu dzirdējusi. Ilgi nevarēju atrast sev vietu, līdz beidzot aizgāju uz smilšu kasti un līdz vēlam vakaram tur viena spēlējos. Naktī nevarēju aizmigt. Bija šausmīgi bail, ka viņš atnāks atkal.

Toreiz laukos nebiju ilgi. Dienā, kad atgriezos mājās, vecāki mani mazgāja vannā un es kaut ko par notikušo pateicu. Vairs gan neatceros, ko tieši. Skaidri atminos vien to, ka mamma pēc tam šausmīgi kliedza uz tēti, vairākkārt atkārtojot: Tavs tēvs ir slims!

Vecāku attieksme pret omīti un opapu kļuva ļoti vēsa, taču tieši tāpat tēvs sāka izturēties arī pret mani. Starp mums it kā kaut kas nostājās.

 1. Izlikt atmiņas ārā
 2. “Tu pati to gribēji!”

 3. Sadzīvot ar pieredzēto – grūti

 4. Kur meklēt atbalstu?

 5. Pazīmes, kas liecina, ka bērns, iespējams, cieš no seksuālas vardarbības
 6. PSsiholoģes komentārs

10 Komentāri

 1. Man tādu šausmu stāstu uzticēja māceklīte Laumā.Viņu no astoņu gadu vecuma bija izmantojis patēvs.Māte strādājusi nakts maiņās un patēvs darījis ar viņu,ko gribējis.Māte un vecmāmiņa nav iejaukušās,jo ģimenē audzis dēls no šī tēviņa un viņu vienīgā vēlme bijusi- saglabāt ģimeni.Māceklīte atnesusi rādīja patēva fotogrāfiju un no tās man pretīm raudzījās skaists un melnīgsnējs vīrietis.
  Vairs neatceros tieši,kādus vārdus es samācīju meitenei pateikt šim riebeklim,atceros tikai tik,ka tie bija viņu ļoti apdraudoši vārdi…
  ————–
  Strādāju pie adāmmašīnas un pēkšņi redzu,ka cehā ienācis… meitenes patēvs ! Sabijies…atskrējis izlīgt,lūgties, nogludināt un novērst apdraudējumu,sabijies par savas nolādētās miesas drošību…
  Es stāvēju pie adāmmašīnas un cīnījos ar vēlmi pieiet un ietriekt viņa ģīmī šķēres,tik ļoti mani bija satraucis nelaimīgās meitenes stāsts 🙁

 2. manuprat, briesmigakais ir ne pats pari daritajs, jo varetu to norakstit uz diagnozi, bet sho bernu mates un citi tuvinieki, kas to visu laicigi uzzinaaja, bet neko nedarija….tas taa no personigaas pieredzes

  1. tieši tā , visi tuvinieki, pie tam ,uzzinot par tādu faktu vecaki ne vienmēr adekvāti reaģē, ar bērnu arī neizrunājās līdz galam atkārtoti. d r a u s m ī g i ! Pirmā doma – nosist, iebāzt trakonamā, bet sekas-tam bērnam arī nebūs dzīves, jo gaudos visa pilseta.Tagad vismaz ir psihologi. Tēma ir briesmīga briesmīga……….

 3. Nu un kaapeec lai arii opiitim netiktu kaads priecinjsh? Un arii meiteniite kaut ko iemaaciijaas turpmaakajai dzimumdziivei, kaadas probleemas? Pirmais orgasms no opiisha – nu tad gan atreadushi probleemu!

  1. Perversi!
   Nabaga bērni! Tādus “opīšus” un viņiem līdzīgos ir jāsoda publiski. Maza, neaizsargāta meitene traumēta uz visu mūžu, bet te vēl kāds atļaujas to nosaukt par apmācību dzimumdzīvei. Dzimumdzīvei ir laiks pieaugušā vecumā pašam to izvēloties, bet te mazam bērnam piespiež darīt ko tādu…vemjot.

  2. MĪKSTAIS paut, nu kāds tu …”mačo”??? Tu esi TRULS tēviņš ar reiz dzērāja fātera atspārdītiem pautiem! Tāpēc tik debīls ir tavs koments! kā VECS kraķis tāds kā …tu! PIESMĒJIS … MAZU meitēnu … Brīnos par MAZĀS vecākiem … Dēls būtu skaidri un gaiši pateicis savam tēvam – VECAJAM kraķim- ja vēl 1x kas tāds notiks, pats personīgi nošaušu kā slimu suni …

 4. Nesaprotu vienu lietu, ja ģimenē ir tēvs , māte, ome, tantes galu galā, kāpēc tiek uzbrukts tikai mātei? Ko? tūlīt ies vaļā blā blā, bet kur bija tēvi? ??? Cik zināms, pieskatīja ome, ne tā???? Dažreiz šīs omes un vecmammas nemaz nav tik brīnišķīgas, jo visus suņus palaiž uz mātēm.Mātes , kuras strādā, ne visu pamana, otrkārt, ja pamana, vai bērns pats pasaka, tajā stulbumā ko pastrādājis pedofīls, normāli neviens nesaprot ko darīt! pirmais- iegrūst cietumā, bet tam bērnam pēc tam jādzīvo, pie tam visas iestādes kur griezīsies, skanēs visa pasaule, jo darbinieki nespēj turēt muti!

 5. Tadus vecakus,kas izmanto mazus bernus vajag kastret.Un ne tikai ficuks janogriez,bet ari lupas un mele ar,kuriem tie ir ”milestbas”varda patiesiba nezeligi spidzinaja savus bernus.Psihiska trauma uz visu muzu.

Pievienot komentāru