Dzīvesveids, Nodarbes

Smiltis pa gaisu! – neparastais sporta veids petanks

1. Petanka spēles vērošanā var iegrimt un pat nemanīt, kā aizrit stundas. Vēl aizraujošāk ir spēlēt pašam - izprātot, nomērķēt un mest!

1no2
Foto - Marta Purmale

“Kā kērlings, tikai bez birstēm,” pajoko Latvijas Petanka sporta federācijas prezidentes Ģirts Peirāgs. Salīdzinājums ir visnotaļ atbilstošs, jo arī petankā jāprot labi nomērķēt, izplānojot trajektoriju, attālumu un varbūtējo bumbas piezemēšanās vietu. Ne velti daudzi kērlingisti spēlējot petanku, ja nav pieejams ledus laukums.

Bumbas, aplis, košonete
Var spēlēt divatā, divi pret divi vai trīs pret trīs. Katram spēlētājam ir pa trim bumbām, spēlējot trijniekā – pa divām. Vēl vajadzīga košonete jeb cūciņa – maza koka bumbiņa, ko izmet pirmo. Spēles komplektu amatieriem iespējams iegādāties veikalā JYSK vai internetveikalos, bet Ģirts novērojis – daudziem šādas bumbas mājās jau ir, tikai nezina, ko īsti ar tām iesākt. Vēl nepieciešams laukums (4 x 15 metru) un aplis 35 centimetru diametrā, no kura izdara metienus (to var nopirkt vai vienkārši uzvilkt smiltīs). Spēlējam Ikšķilē, kur ir viens no spēcīgākajiem petanka klubiem – biedrība Petank Ikšķile.

Izmēģinājuma spēlē man ir tas gods būt vienā komandā ar pašu federācijas prezidentu, bet mūsu pretinieki ir Kristīne Krieviņa, pieredzējusi petankiste, un Andis Eniņš, tāds pats iesācējs kā es. Izlozējam, kurš izdarīs pirmo metienu, un spēle var sākties.

  1. Petanka spēles vērošanā var iegrimt un pat nemanīt, kā aizrit stundas. Vēl aizraujošāk ir spēlēt pašam - izprātot, nomērķēt un mest!
  2. Acumērs un veiklība

Pievienot komentāru