Liekais svars, Uzturs

Ksenija Adrijanova: “Ja maizē ir E vielas, kāds ir halturējis.” Atklāj slepenos resninātājus

Foto - Shutterstock

Uztura speciāliste Guna Vilka min vairākas rūpnieciski ražotu produktu sastāvdaļas, kas veicina liekā svara veidošanos. Viens no tiem ir nātrija glutamāts, ko visvairāk satur rauga ekstrakti, pusfabrikāti – ātri pagatavojamās zupas un mērces, garšvielu sāls, čipsi. Saskaņā ar ājurvēdu liekā svara profilaksē liela nozīme ir arī rūgtajai, asajai un savelkošajai garšai, kas piemīt, piemēram, dārzeņiem un rūgtiem augiem, jo tās gremošanas sistēmai liek strādāt pastiprinātā režīmā. Ja ražošanas procesā šīs vērtīgās rūgtvielas tiek nomāktas ar cukuriem vai garšas pastiprinātājiem, gremošanas process kļūst lēnāks un tauki nevis “sadeg”, bet uzkrājas.

“Īsti aptaukotāji ir pārtikas produkti, ko piedāvā ātrās ēdināšanas uzņēmumi. Šķiet, kas tad tur īpašs – baltmaizīte, kam pa vidu kotlete vai 
cīsiņš. Ieskrien bistro, paķer ēdienu un skrien tālāk. Lai apēstu maltīti, kas satur vidēji 800 kaloriju, pietiek ar trim minūtēm! Bet, lai ķermenis un gars būtu apmierināts, lai rastos sāta sajūta, vajadzīgas vismaz 20 – 30 minūtes! Tāpēc jau apmeklētāji šajās ēstuvēs tik bieži izvēlas lielas porcijas. Šādi uztura paradumi neveicina tā saukto laimes hormonu izdalīšanos. Tas notiek tikai tad, ja ēdiens tiek uzņemts apzināti,” saka Guna Vilka.

Izpētiet iepakojumu!

Iesaka Ksenija Andrijanova: “Izvēloties rūpnieciski ražotus pārtikas produktus, noteikti vajag izlasīt, kas ir to sastāvā. Piemēram, labai maizei netiek pievienotas E vielas, to var pagatavot arī bez tām. Ja tās tomēr ir, tas nozīmē, ka ražotājs ir halturējis. Arī, izvēloties saldumus bērnam, nevajadzētu ņemt tos, kuros cukurs aizstāts ar saldinātāju vai kuriem pievienotas sintētiskās krāsvielas. Tās tiek saistītas ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma rašanos.”

Iesaka Guna Vilka: “Dažkārt problēma nav pārtikas produkta sastāvā vai apēstā daudzumā, bet cilvēka dvēseles stāvoklī. Daudzi “apēd” savas emocijas – sāpes, bēdas, žēlumu pret sevi, bailes, slimības. Ēdiens kļūst par drošības un mīlestības aizvietotāju, piepilda iekšējo tukšumu. Tauki ir laimes nesēji. Atsakoties no kvalitatīvām taukvielām, pietrūkst arī laimes sajūtas – gribas ēst vēl vairāk. Apzināta ēšana un neskriešana pakaļ jaunākajai pārtikas produktu modei – lūk, ceļš uz normālu svaru un veselīgu dzīvesveidu.”

1 komentārs

  1. Hei, pravietes; ir pienācis laiks zajebiznesiņam! Metaties kopā ar Agaciema Ragnesi un verat vaļā kantori, kur par bargu naudiņu atklāsiet ļautiņiem skolā neapgūtās ābeces patiesības, uzprišinātas ar krietnu mistikas devu. Lohi rindā stāvēs …

Pievienot komentāru