Netradicionāli, Padomi

Kā sakārtot čakras un uzlabot karmu, stāsta Šivas centra vadītājs

Foto - Shutterstock.com

Bloķētas čakras, čakru līdzsvarošana, čakru sakārtošana… Pirmā, otrā, septītā čakra… Kas īsti tās ir? Par tām un to normalizēšanu lūdzam pastāstīt Šivam Vākjam Siddham Babam, Šivas centra vadītājam, jogas un ājurvēdas pasniedzējam, garīgajam skolotājam. Viņš jau 40 gadu nodarbojas ar jogu un dzīvo pēc Sanatana Dharmas (vēdiskās un tantriskās tradīcijas), 27 gadus palīdz cilvēkiem uzlabot savu karmu.

Fiziskajā ķermenī čakru nav!

Čakras jēdziena nozīme, tulkojot no sanskrita, ir ritenis, enerģijas vērpete, virpulis.

“Cilvēki nereti jauc terminus. Runājot par čakrām, jāsaprot, ka tās neatrodas fiziskajā ķermenī. Čakras atrodas astrālajā ķermenī (Sukšma Šarira) un darbojas kā starpnieki starp visiem trim ķermeņiem: fizisko (Sthula Šarira), smalko jeb astrālo (Sukšma Šarira) un cēloņu ķermeni (Karira Šarira), kurā atrodas karma. Dzīve ir mūsu apziņas un karmas atspoguļojums. Čakras savukārt ir kā mehānismi, ar kuru starpniecību īstenojas karma,” skaidrību cenšas viest Šiva.

“Fiziskajā ķermenī čakras atrast nevar, pastāv tikai iedomātas projekcijas. Čakru uzdevums ir savienot ķermeņus un dot iespēju karmai īstenoties. Čakru stāvoklis atstāj iespaidu uz mūsu pašsajūtu. Ja ir kādas problēmas ar čakrām, tas rada problēmas arī dzīvē.”

Pēc Šivas teiktā, Laja joga ir milzīga zinātne, kurā ietilpst arī Kundalini joga, kas vērsta uz cilvēka potenciāla atmodināšanu, smalkā, fiziskā ķermeņa un apziņas attīrīšanu. Laja jogas praktiskie paņēmieni un metodes ļauj transformēt cilvēka apziņu, līdz ar to izmainīt viņa dzīvi. Laja jogā uzskaitīts ļoti daudz čakru, bet biežāk runā par septiņām. Ikdienā cilvēki darbojas tikai ar sešām no tām, jo septītā atrodas ārpus cilvēka ietekmes.

Čakru vārdnīca

Mūlādhāra (no sanskrita – “saknes, pamats”) atbild par cilvēka izdzīvošanu. Tā ir pamatčakra, jo no tās atkarīga pārējo čakru darbība. Tā saistīta ar fiziskā ķermeņa dzīvi – izdzīvošanas spējām, finansiālo neatkarību, ēdienu. Kamēr cilvēka dzīve nav sakārtota, šī čakra jūtas slikti, enerģija nespēj plūst tālāk. Ja traucēta čakras darbība, cilvēkam vērojamas veselības kaites, problēmas ar naudu, psiholoģiskas un emocionālas dabas sarežģījumi.

Čakras krāsa – dzeltena.

Pirmelements – Prithvi – zeme.

Svādhišthāna (no sanskrita – “vieta, kur dzīvot”) atbild par seksuālo dzīvi, bērnu ieņemšanu un piedzimšanu. Ja traucēta čakras darbība, cilvēkam ir negatīva karma šajā dzīves sfērā, viņš nejūtas labi, nespēj just baudu. No šīs čakras atkarīga cilvēka laimes izjūta. Seksam ir milzīga nozīme cilvēka dzīvē, tādēļ rodas tik daudz problēmu, jo gandrīz visiem ar šo čakru ir problēmas.
Ja traucēta Svādhišthāna čakras darbība, sievietēm vērojamas ginekoloģiskas saslimšanas, vīriešiem – androgēnas dabas problēmas.

Čakras krāsa – gaiši zila.
Pirmelements – Apah – ūdens.

Manipūra (no sanskrita – “dārgakmeņu pilsēta”) attiecināma uz cilvēka gribasspēku, enerģiju, spēju kaut ko sasniegt. Ja čakra nav normalizēta, cilvēkam trūkst enerģijas savu ieceru īstenošanai. Nabadzība ir milzīga mūsdienu problēma. Tā rodas galvenokārt tāpēc, ka cilvēkam trūkst enerģijas un resursu, lai īstenotu savas vēlmes, sasniegtu savus mērķus. Nauda ir materiālā enerģijas izpausme, tāpēc enerģijas trūkums rada naudas trūkumu un nabadzību šā vārda plašākajā nozīmē.

Čakras krāsa – sarkana.

Pirmelements – Agni – uguns.

Anāhata (no sanskrita – “mūžīgā uzvara”) attiecināma uz mīlestību, prieku un iekšējo mieru. Tā atbild ne tikai par attiecībām seksuālajā ziņā, bet arī par sapratni dziļākā līmenī, par intimitāti. Ja ir problēmas ar šo čakru un trūkst mīlestības, vīriešiem novēro sirdsslimības, sievietēm – krūšu audzējus.

Čakras krāsa – zaļa.

Pirmelements – Vaiju – gaiss.

Višudha (no sanskrita – “tīrs”) atbild par komunikāciju starp cilvēkiem, jūtu un patieso domu izpausmi. Čakra ļauj stāstīt, saprast, uztvert, nodot un saņemt no citiem cilvēkiem domas, idejas, jūtas. Ja čakras darbība traucēta, rodas nepārliecinātība, noslēgtība, nespēja ieklausīties citos.

Čakras krāsa – violeta.

Pirmelements – Akaša – telpa.

1 komentārs

Pievienot komentāru