Dzīvesveids, Nodarbes

Kļūdas, kas neļauj zaudēt svaru jeb Kad sporta zāle ir laika izniekošana

Foto-Shutterstock

Autore: Dita Vinovska

Vēlies atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, bet treniņi nenes gaidīto rezultātu. Iespējams, nekad nekas arī nemainīsies un došanās uz sporta zāli ir laika izniekošana. Lai sasniegtu rezultātu, ir jāsaprot, ko vēlies sasniegt un attiecīgi tam arī jārīkojas. Atkarībā no tā, vai vēlies dedzināt taukus vai audzēt muskuļus, atbilstoši ir jāizvēlas ne vien treniņa veids, bet arī jāveido ēšanas režīms. Turklāt pastāv vairāki vingrojumi, kuru izpildīšana atsevišķi ir pilnīga laika izniekošana.

“Viņa” jau rakstīja, ka, lai treniņš nestu rezultātu, ir būtiski tas, ko tu ēd pirms un pēc tā. Fitnesa trenere Eva Dzelme norāda, ka uz treniņu nekādā gadījumā nedrīkst doties ar burkšķošu vēderu, turklāt ēdiens jāizvēlas atbilstoši treniņa mērķim. Ieteikums kaut ko apēst divas stundas pirms treniņa ir teju universāls. Pēc treniņa gan ieteikumi atšķiras atkarībā no treniņa mērķa. Ja treniņa mērķis ir audzēt un veidot muskuļus, uzreiz pēc tā nepieciešams paēst olbaltumvielas saturošus produktus, bet, ja vēlies dedzināt taukus un zaudēt svaru, nopietni ēst nevajadzētu vismaz stundu. Vari apēst kaut ko nelielu un ļoti vieglu.

Vingrojumi, kas nenes rezultātu

Tas, ka apmeklē sporta zāli, nenozīmē, ka ātri iegūsi vēlamās ķermeņa aprises. Ir vērts ieklausīties trenera padomos ne tikai, lai sevi nesavainotu, bet arī, lai sasniegtu iecerēto rezultātu. Bez iemaņām un zināšanām dažādu vingrojumu veikšana var būt teju bezjēdzīga, neatkarīgi no patērētā laika. “Prevention” ir apkopojis vairākus vingrojumus, kuru veikšana sporta zālē ir pilnīga laika izniekošana, ja vēlies zaudēt svaru, kā arī ieteikumus vēlamā rezultāta sasniegšanai.

Sēdus trenažieris augšstilbiem

Šis trenažieris noteikti stiprinās tavus muskuļus, bet nepadarīs kājas slaidākas un tauciņus nededzinās. Ja vēlies tievākus augšstilbus, daudz efektīvāki būs izklupieni – gan uz priekšu un aizmuguri, gan uz sāniem. Izklupieni stiprinās ne tikai kājas, bet visu ķermeni, turklāt, lai tos izpildītu, tev nav jādodas uz sporta zāli.

Kāju iztaisnošanas trenažieris

Arī šī ierīce ir paredzēta muskuļu stiprināšanai, nevis svara zaudēšanai. Tāpat jāpiebilst, ka trenažiera izmantošana var radīt ļoti lielu un nevajadzīgu slodzi taviem ceļiem. Ja vēlies atbrīvoties no tauciņiem, efektīvāki būs pietupieni un izklupieni.

Pievienot komentāru