Dzīvesveids, Pirts

Efektīvi atveseļošanās paņēmieni pirtī saaukstēšanās laikā no pirtniekiem Batņām

Foto - Marta Purmale

Ja skārusi saaukstēšanās, pirts var palīdzēt. Taču tikai pirmajās dienās, tikko sākušies saaukstēšanās simptomi un slimība nav ieilgusi. Pirtnieki Batņas iesaka noderīgas procedūras.

•Kāju vanniņa

Rituālu labi sākt ar kāju izsildīšanu vanniņā. Ūdenim pievieno pelašķu, kumelīšu, avenāju un upenāju uzlējumu vai izšķīdina ēdamkaroti sinepju pulvera.

•Bagātināts gaiss

Svīšanu veicinošus augus – pelašķi, kumelīti, avenāju, upenāju – sagriež un aplej ar verdošu ūdeni. Var izmantot dažus no tiem vai tikai vienu. Trauku novieto siltumā, lai uzlējums ievelkas, tad papildina ar ver došu ūdeni, līdz tas pilns. Izsildoties ik pa brīdim uz akmeņiem uzlej šo vērtīgo ūdeni –tā gaisskļūst dziedinošs

•Inhalācija

Augu uzlējuma un slotiņu aromāta iedarbību var pastiprināt ar tējas koka, eikalipta, lavandas, priedes, dižegles, kadiķa, egles vai cipreses dabisko ēterisko eļļu izgarojumu ieelpošanu. Izvēlas sev tīkamo, sešus pilienus iepilina karotē ar medu vai pienu (ūdens neder, tajā eļļa nešķīst), pievieno spainim karsta ūdens. Gan karsēšanās laikā, gan vēlāk peroties, ik pa brīdim šajā ūdenī mērc slotiņu un aprasina ar to lāvas telpu. Nekādā gadījumā nelej uz akmeņiem!

Karsēšanās laikā var elpot caur pirtsslotiņām; tas veicina svī-šanu. Biežāk izmantojamie augi – upene, ozols, kumelīte, skujeņi.

Pievienot komentāru